"Nefesim Nefesine" Kampanyasıyla Bir Cana Can Katalım

Nefesim Nefesine Hayat Verecek
Bu haber 670 kere okunmuş.24 Mayıs 2018, Perşembe - 14:12

5 ay önce Akciğer kanserine yakalan Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli’ye hastalığının tedavisi sürecinde maddi ve manevi destek olmak için dostları ve meslektaşları bir araya gelerek ramazan ayında destek amaçlı iftar yemeği düzenlenmesi çalışmalarına başladılar.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Nefesim Nefesine’ adı verilen İftar ve Dayanışma gecesi 27 Mayıs 2018 pazar günü Şişli’de bulunan Crowne Plaza İstanbul-Harbiye Otelde de yapılacak. İftar ve Dayanışma gecesinde davetlilere Genel Başkan Canbeklinin hastalığıyla ilgili kısa bir film gösterimide sunulacak.

İftar yemeği için bastırılan davetiyelerin satılması için dostları ve meslektaşları çaba sarf ederken. Elde edilecek gelir gazeteci Canbekli’nin yurt içi ve yurt dışındaki tedavisinde kullanılacak.

Yapılacak dayanışma iftarı için duygularını dile getiren Canbekli yaptığı açıklamada:  Bu hastalık bana “Ne ekersen onu biçersin “atasözünü hatırlattı. Bir kaç yıl önce kanser hastası 9 yaşındaki güzeller güzeli yeğenimi kaybetmek beni çok üzmüştü. Nerede Kanser hastası varsa ne yapabilirim diyerek ellerinden tutmaya başladım ve 21 yaşındaki Sibel adında bir öğrencinin kanser hastalarına verdiği desteklere katkı sağladım.

Çok kısa bir süre sonra bende kanser hastası olduğumu öğrendim. Hatta içimden geçmişti acaba ben böyle bir hastalığa yakalansam halim nice olur diye merak ederek hayalini kurmuştum. Şimdi Rabbim beni bu hastalıkla imtihan ederken, dostlarımı da imtihan ediyor. Hamdolsun yaratandan gelen başla gözüm üstüne deyip kabuğuma çekilmedim. Bilakis mücadele etmeye çalıştım dostlarımın duası Rabbimin rızasını kazanmak benim için en büyük şeref oldu. Bana hastalığım süresince maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımdan Allah razı olsun. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dedi.

Gazeteci Canbekli ‘NEFESİM NEFESİN’ olsun diyerek Cana Can katacak desteklerinizi bekliyor. Davetiye temini için TUGADER'e irtibata geçebilirsiniz.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki