Milli Eğitim Müdürlüğü ERASMUS Projesi Kapsamında Bükreş'te

Bu haber 957 kere okunmuş.04 Eylül 2017, Pazartesi - 13:17

Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + Karma Stratejik ortaklıklar “Our Work To Extract Ores” projesi kapsamında “İlkokulda Özel Eğitim Öğrencileri ve Destek Eğitim Metodları” konulu Ulus ötesi eğitim faaliyeti için 4- 10 Eylül arasında Bükreş’e gidiyor. 

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen proje; Türkiye genelinde kabul edilen 11 projeden ikincisi olma başarısına sahip.

Bükreş ve Constanta olmak üzere birçok farklı kurumun uzmanları tarafından eğitim görecek olan katılımcılar Avrupa Yeterlilik Çerçevesi nişanesi olarak orijinal Europass Sertifikalarını Tuzla MEM aracılığıyla alacaklar.

Koordinatör ve proje sahibi kurum olarak Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü orijinal Europass Sertfikalarını http://hareketlilik.europass.gov.tr/epkurum/login sisteminden hazırlıyor. Projenin yasal temsilcisi ve İlçe Müdürü olan Ahmet Alireisoğlu’nun imzasıyla geçerlilik kazanıyor.

Bükreş hareketliliği öncesi hazırlık toplantısı yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 5 farklı kurumla yapmış olduğu bu çalışmayı önemsiyoruz. Hem çalışan personelimiz hem öğretmenlerimiz hem de okullarına yeni başlayan öğrenciler için önemli ürünleri, önemli fırsatları ve öğretmelerimizin değerlendirebileceği kıymetleri ortaya çıkarabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda bu zamana 50 yurtdışı hareketliliği gerçekleştirdik bu projeyle, değişik ülkelere ziyaretimiz ve o ülkelerde meslektaşlarımızla birlikte öğretmenlerimizin çalışmaları oldu. Bu kapsamda çocuklarımız okula başlarken, onların özellikleri, hangi vasıflara, hangi özelliklere sahip oldukları, hangi değerleri taşıdıkları, bunların öğretmenleri tarafından tanınılabilirliği, tanımlanması, ihtiyaçlarına uygun bir şekilde eğitim ve program geliştirme noktasında bu projenin alanımıza önemli verimlilik sağlayacağını düşünüyoruz. Şimdi üçüncü hareketliliğimizi Bükreş’e gerçekleştiriyoruz. Ben oraya giden 28 öğretmen arkadaşlarımıza başta Proje Koordinatörü Gülnur Çat’a, Şube Müdürümüze, başarılar diliyorum, çalışmalarından dolayı şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum. Bu projenin alanımıza yeni fırsatlar, yeni güzellikler öğretmenlerimizin mesleki açıdan güzel bir gelişmişlik içinde formasyon kazanmasını yol açmasını temenni ediyorum. Herkese başarılar diliyorum” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki