Marmara Manav Türkleri Federasyonu Kuruldu

Bu haber 926 kere okunmuş.24 Nisan 2018, Salı - 11:00

Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu Aydınlı, Şeyhli, Tepeören, Yayalar ve Kurtköy olmak üzere toplam 5 derneğin bir araya gelmesi ile kuruldu.

Başkanlığına Ergin Şirin’in getirildiği Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu kurucuları, kahvaltıda bir araya geldi.

Aydınlı, Şeyhli, Tepeören, Yayalar ve Kurtköy olmak üzere toplam 5 derneğin bir araya gelerek kurduğu Marmara Manav Türkleri Federasyonu kahvaltısında bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Ergin Şirin, “ 2014 yılında yani bundan 4 sene önce temelini yine burada attığımız Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu’nu arkadaşlarımızın üstün gayret ve çabalarıyla kurmuş bulunmaktayız. Öncelikle federasyonumuzun kurucu ve ilk başkanı olarak beni bu göreve layık gören gerek dernek başkanlarım gerekse yönetim kurulu üyelerimize şunu söylemek istiyorum. Bana olan güvenlerini boşa çıkarmayıp elimden gelenin fazlasını yapacağımdan emin olmalarını isterim. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum bölgemizde bulunan derneklerimizin birlik ve beraberliğe verdikleri önemden ve bunun sonucu olarak da aynı çatı altında toplanmaktan dolayı şahsım ve sizlerin adınıza da çok mutluyum. Federasyonumuzu kurmamızdaki en önemli gaye Manav Türkleri olarak birlik ve beraberlik içinde kültürümüzü yaşatmak, birbirimize destek olmak ve bundan sonraki nesillere aktarmaktır. Anadolu’nun her köşesinden gelip İstanbul’a yerleşen vatandaşlarımız kurmuş oldukları sivil toplum kuruluşlarıyla her platformda ağırlıklarını hissettirmekteler ve örgütlenmeye önem vermekteler. İnşallah bizlerde bundan sonra asırlardır bu bölgede yaşayan Manav Türkleri olarak bize yakışacak şekilde ve olmamız gereken her yerde en güçlü ve en kararlı şekilde varlığımızı göstereceğiz. Bunu da birbirimize duyduğumuz sonsuz güven, sevgi, saygı ve en önemlisi bağlılık ve dayanışma içinde başaracağız” dedi.

Konuşmasına devam eden Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Şirin, “ Federasyonumuzun çatısı tüm Marmara Bölgesi Manav Türkleri derneklerine açık olacaktır. Bizler birlik ve beraberlik içinde her türlü sosyal sorumluluk alanlarında bulunmayı amaçlamaktayız, çok önemli bir konuya da değinmek istiyorum. Yüzyıllar öncesinden bu güne dek varlığını sürdüren Manav Türkleri olarak oluşturduğumuz topluluğun bundan sonraki nesillere de aktarılması ve her geçen gün daha da büyümesi için gençlerimize çok iş düşmektedir. Bu sebeple onlara kültürümüzü tanıtmak, örf ve adetlerimizi unutturmamak, benimsetmek ve sevdirmek en önemli gayemiz olacaktır” dedi.  

Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergin Şirin, konuşmasının sonunda, “ Bu federasyonun kurulmasında öncülük eden; Yayalar Dernek Başkanım Mehmet Ayna ve yönetim kurulu üyelerine, Şeyhli Dernek Başkanım Yalçın Ceylan ve yönetim kurulu üyelerine, Kurtköy Dernek Başkanım Tuncay Güler ve yönetim kurulu üyelerine, Tepeören Dernek Başkanım Rıdvan Nal ve yönetim kurulu üyelerine ayrıca Tepeören eski Dernek Başkanı rahmetli Mustafa Arslan’ı da unutmuyoruz. Rahmetle anıyoruz. Aydınlı Derneği yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma özellikle de federasyonumuzun her işine koşan bende özel yeri olan Ercan Genç kardeşime ve tekrar hepinize teşekkür ediyorum, hepimize hayırlı uğurlu olması temennisiyle Allah utandırmasın diyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum'' dedi.

Marmara Bölgesi Manav Türkleri Dernekleri Federasyonu kahvaltı programı resim çekiminin ardından sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki