KİPTAŞ 1.Etap Konutları’nda Binlerce Kişi Aynı Sofrayı Paylaştı

Bu haber 520 kere okunmuş.04 Haziran 2018, Pazartesi - 13:36

Tuzla Belediyesi, KİPTAŞ 1. Etap Konutları’nda 5 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. İftar öncesi halka hitap eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Yaptığımız her hizmetin sizin gözünüzde ve gönlünüzde yer ettiğini gördükçe kendimizi mutlu hissettik” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve MHP İstanbul Milletvekili Adayı Şükrü Şimşek site ortak kullanım alanında kurulan iftardan önce masaları gezerek site sakinleri ile sohbet etti. MHP İstanbul Milletvekili Adayı Şükrü Şimşek ve AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, birlik ve beraberliğin sofraları bereketlendirdiğini vurguladı. Başkan Yazıcı, “Mübarek Ramazan ayında davetimizi kabul edip geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Özellikle de bu iftar sofralarını güzelleştiren sizlersiniz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “Aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir” düsturuna katkı sağlayan katılımınız ile bizi onurlandırıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Tuzlamız’ın her yerinde kurmuş olduğumuz bu iftar sofralarına katılarak bizi onurlandırdınız” dedi. 

Kentimizi Geliştirirken Birlik ve Beraberliğimize Yönelik Çalışmaları Ortaya Koyduk 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sosyal belediyecilik hizmetlerine verdiği değeri konuşmasında vurguladı. Başkan Yazıcı, “Tuzlamız’ın kendi kendine yeten bir ilçe olması konusunda gayretlerimizi sürdürdük. Marinasıyla, Şelale Eğitim Parkıyla, Kültür Merkezleriyle, Nikah Sarayıyla, Sosyal Tesisleriyle ve bütün kurmuş olduğumuz sosyal donatı alanları ve spor alanlarıyla size hizmet etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Okullar yaptık, sağlık ocakları yaptık, yollar yaptık, altyapı yaptık ama en önemlisi 19 bin aileyi birlikte takip ettiğimiz Gönül Elleri Çarşısı’yla engellisi, yetimi, kimsesizi, yaşlısı, dulu ile sosyal açıdan dezavantajlı kardeşlerimizle birlikte olduk. Hemşeri Dernekleri Platformu’nda Hemşeri Derneklerini bir araya topladık. Tuzla’da ortak çatı altında bulunduk ve Kent Konseyi ile birlikte bu işi perçinledik. Kentimizi geliştirirken aynı zamanda en önemli konu, en büyük bizim ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğimize yönelik çalışmaları yine sizin destek ve dualarınızla ortaya koyduk. Bütün duygularımla ifade ediyorum ki bunları mutluluk duyarak yaptık. Size hizmet etme onurunu yaşıyoruz. Yaptığımız her hizmetin sizin gözünüzde ve gönlünüzde yer ettiğini gördükçe kendimizi mutlu hissettik. Bundan sonra da devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi Rabbim bozmasın, arttırsın ve bozmaya çalışanlara fırsat vermesin” şeklinde konuştu. 

Geleceğimizi de Birlikte Tayin Etmek Zorundayız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, birlik ve beraberliğimizin köklü bir geçmişe sahip olduğunu belirterek geleceğimizi de aynı bağın şekillendireceğini söyledi. Başkan Yazıcı, “Özellikle de bulunduğumuz coğrafyada bizi daima bu coğrafyadan silmeye çalışanları asla unutmayalım. Biz Anadolu’ya 1071’de girdik. Sayın Cumhurbaşkanımız 2071 hedefini gösteriyor ama biz 1071’de Anadolu’ya girdiğimiz günden itibaren bugün bile batıda bizi Anadolu’da misafir gören, işkence gören, buradan sürülmeye layık gören insanlar olduğunu sakın unutmayalım. Hala batıda İstanbul’a Konstantinopolis diyen, bizi buradan atmaya çalışan düşüncenin olduğunu asla unutmayalım. Gerek Ortadoğu’da gerekse bütün gönül coğrafyamızda Müslümanlara ve milletimize karşı olan bu tavır karşısında en büyük silahımız birlik ve beraberliğimiz. Her kesimden, düşünceden insanımızla bu topraklar bizim vatanımız. Bu vatanda yaşayan aynı kadere sahip insanlarız. Geleceğimizi de birlikte tayin etmek zorundayız. Batının bütün güçlü silahlarına rağmen en büyük gücümüz; birliğimiz ve beraberliğimizdir. Bunu da arttıracağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Size hizmet etme fırsatını veren Rabbim’e hamdediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki