Tuzla Kaymakamı Ali Akça, 1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve Tuzla' da yaşayan Gazilerimize Gazilik Madalyası verdi.

Tuzla Kaymakamlığı; Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde gerçekleşen programla Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından 1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize Gazilik Madalyası verdi.

Gazilik Madalyası Takdim törenine Gazilerimiz ve Aileleri, Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali Akça, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Sayın Yalçın Payal, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Piyade Okul Komutanı Tuğgeneral Aydın Cihan Uzun, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldılar.

Tuzla Sosyal Hizmetler Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı ve Tuzla Garnizon Komutanı birer selamlama konuşması yaptılar.

1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize Gazilik Madalyası takdim programında konuşan Tuzla Kaymakamı Ali Akça, “ Bu aziz milletin Anadolu’da ki mücadelesi, Anadolu da ki var olma savaşı 1071 yılında Malazgirt Ovasında kazanılan o büyük zaferle başladığı ve Anadolu Selçuklu Devleti ardından Osmanlı İmparatorluğu ve en son da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen onurlu mücadele ile Kurtuluş Savaşı neticesinde bu gün Türkiye Cumhuriyeti sınırlarıyla ifade ettiğimiz bu cennet vatana sahip olduk” dedi.

Kaymakam Akça, “ 1071 den bu güne kadar gelen süre içeresinde kaybettiğimiz mücadeleler olduğu gibi zaferlerle dolu mücadelelerimiz de oldu. İşte kazandığımız ve kaybettiğimiz o mücadelelerde her zaman olan bir şey vardı o da KAHRAMANLIK’ tır. Bu asil millet çağlar boyunca hep mazlumların yanında olmuştur. Yüzümüzü önümüze eğecek hiçbir hatamız olmamıştır. Bu asil millet için ADALET her zaman sahip olunan bir değer olmuştur.

Eğer biz bu gün başımızı yastığımıza rahat bir şekilde koyabiliyorsak işte o kahramanlar sayesindedir, Şehitlerimiz sayesindedir. Yine Şehit olmak için cephelere koşan gazi olarak dönmüş gazilerimiz sayesindedir. Bu yüzden bizim milletimiz şehitlerine de gazilerine de hürmet etmişler saygı duymuşlardır. Bu gün burada takılan bu madalyalarda bu şehit ve gazilerimize duyulan saygının bir ifadesidir nişanesidir. Bizler sizlerle sık sık bir araya geliriz. Bunun ötesinde hep sizin yanınızda olmak isteriz. Şehitlik ve gazilik kurumunun bu vatanın sigortası olduğunu biliriz. O yüzden hürmetimiz sizlere sonsuzdur. Sizlerle olmaktan mutlu olduğumu bir kez daha ifade ediyor, sizlere mutlu ve aydınlık yarınlar diliyor Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken siz değerli gazilerimize de hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize Gazilik Madalyası Takdiminin ardından Gazilerimiz ile çekilen hatıra fotoğrafları çekimi ile program son buldu.