Kastamonulular Tuzla' Bir Araya Geldi

Bu haber 11547 kere okunmuş.12 Mart 2019, Salı - 10:21

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması ile Anadolu’nun kültürel zenginliğini bir araya getirmeye devam ediyor. Tuzla’dan Anadolu’ya Kastamonulular Gecesi, 8 Mart 2019 Cuma günü Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Kastamonulular Gecesi’ne AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, AK Parti Kastamonu eski Milletvekili Murat Demir, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin yöneticileri ile Tuzla ve çevresinde yaşayan Kastamonulular katıldı.

Başarı Ancak Birlikten Gelir
Kastamonulular Gecesi’nin açılış konuşmasını KASDER Tuzla Kadın Kolları Başkanı adına Hilal Kalafat Selvi gerçekleştirdi. Kadınlar Günü’ne vurgu yapan Hilal Kalafat Selvi, kadınların çalışmalarına destek olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Selvi, “KASDER Tuzla Şube kadın kolları adına 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Kadın yeri geldiğinde anne, yeri geldiğinde arkadaş, bazen değerli bir eştir. Kısacası kadın bir dünyadır, kadın insanlığın devamı, en büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutluluğun ardındaki kahramandır. Kadın denizin dibindeki inci parlaklığıyla gözleri alan yakuttur. Kadın milli mücadelede “Bu vatana bir can değil bin can feda olsun” diyen, çocuğunun üzerindeki battaniyeyi alıp mermiler ıslanmasın diye üzerine örterek çocuğuyla vatanı için can veren Kastamonulu Şerife Bacı’dır. KASDER Kadın Kolları olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda desteklerini bizden esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Başarı ancak birlikten gelir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” ifadesini kullandı.

Murat Demir, Şadi Yazıcı’ya Destek İstedi
AK Parti Kastamonu eski Milletvekili Murat Demir de konuşmasına Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı. Hemşehrilerinden yerel seçimlerde destek isteyen Murat Demir, “İnşallah 31 Mart’ta Tuzla’da  Belediye Başkan Adayımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı Beyefendi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de inşallah Binali Yıldırım Beyefendi’yi bizler sandıkta seçerek tekrardan göreve getireceğiz. Bundan hiç şüphem yok.” dedi.

Biz Tuzla’da Hep Birlikte Gönül Birlikteliği Oluşturduk  
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da konuşmasında Kastamonulular’dan her daim gördüğü desteğin altını çizdi. Başkan Yazıcı, “Tuzla’da bir hizmet üretiyoruz. Tuzlamız’ı çok farklı bir noktaya getirdik. Yaptığımız bütün belediyecilik hizmetleri bir tarafa Hemşehri Dernekleri Platformu, Gönül Ellleri Çarşısı ve Kent Konseyi ile toplumun her kesimiyle, engellisi, kimsesizi, yaşlısı, dulu, şehit ve gazi aileleri ile bir ve beraber olduk. Biz hep birlikte Tuzla’da bir gönül birlikteliği oluşturduk. Bu birliktelikte hemşehri derneklerinin çok büyük katkıları var. Bu birliğe katkı sağlayan bütün gönüldaşlarımıza Tuzla halkı ve şahsım adına yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Uçma: Şadi Yazıcı Büyük İşlere İmza Atıyor
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma,  konuşmalarında Kastamonu’nun tarihinden bahsederek Kastamonulular’a verdiği önemin üzerinde durdu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın büyük hizmetlere imza attığını vurgulayan Uçma, “Bu güzel geceyi tertip eden başta KASDER olmak üzere emeği geçen herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Yüreğinize sağlık. Şadi Bey’in hizmetlerinden memnun mu Tuzla’da oturan Kastamonulular? Biz de çok memnunuz. Allah razı olsun. Şadi Bey büyük hizmetler yapıyor, büyük hizmetlere imza atıyor” diye konuştu.
Kastamonu lezzetlerini tadan vatandaşlar, yöresel sanatçıların şarkılarıyla doyasıya eğlendi. Protokol gecenin finalinde Kastamonulu vatandaşlarla birlikte “Türkiyem” şarkısını hep bir ağızdan seslendirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki