İstanbul Ülkü Ocakları’nda Görev Değişimi

Bu haber 1981 kere okunmuş.07 Aralık 2017, Perşembe - 20:49

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yaklaşık 5 yıldır yürüttüğü il başkanlığı görevini düzenlenen görkemli bir törenle Kazım Erdi Aktunç’a bıraktı.

Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılan devir-teslim törenine Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yanısıra Ülkü Ocakları İstanbul İl yöneticileri, ocak başkanları ve üniversite teşkilatları tam kadro katıldı.   

Tören öncesi bir konuşma yapan Ahmet Yiğit Yıldırım bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek “5 yıldır başkanlığını yürüttüğüm Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı görevini sizlerle birlikte çok güzel çalışmaları alnımızın akıyla yaptık. Ve bugün içimizden bir kardeşime devraldığım bu kutlu görevi huzur içinde devretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Göreve gelen Kazım Erdi Aktunç başkanımızın bu görevi hakkıyla yapacağından bir şüphem yok diyen Yıldırım şöyle konuştu: “Bu mübarek davanın çaycısı bile olmak bizim için büyük bir şereftir. Kazım başkanımızın her zaman en büyük destekçisi olacağım”

KILAVUZ: “YILDIRIM YÜZ AKIMIZDIR”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz da yaptığı konuşmada Ahmet Yiğit Yıldırım’a yaptığı hizmetler için teşekkür ederek "Ahmet Yiğit Yıldırım kardeşim asla bizleri utandırmadı, boynumuz bükmedi. Lidere ve davaya sadakatinden kıl payı taviz vermedi” dedi. 

Kendimden şüphe ederim ondan asla etmem diyen Kılavuz konuşmasında şöyle söyledi: “Yiğit kardeşim Ahmet İstanbul’da fitneye, kumpasa asla taviz vermedi. Adam olmayana adamlığın dersini verdi. İstanbul’a adını altın harflerle yazdırdı. Ahmet Yiğit Yıldırım kardeşim bundan böyle Ülkü Ocakları Genel Başkan danışmanı olarak çalışmalarını sürdürecektir, yeni göreve gelen Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç kardeşiminde aldığı bayrağı en yukarı taşıyacağına inancım tamdır"

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı görevine gelen Kazım Erdi Aktunç kısa bir teşekkür konuşması yaparak bayrağı daha ileriye taşımak için hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Daha sonra Ülkü Ocakları İl Başkanlığına geçen Aktunç burada tebrikleri kabul etti.

Kaynak : http://orhunhaber.com/gundem/istanbul-da-bayrak-degisimi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki