İki Tuzla Kardeşliği Devam Ediyor

Bu haber 838 kere okunmuş.29 Mart 2018, Perşembe - 15:02

İki Tuzla Kardeşliği Projesi(Bosna Tuzla- İstanbul Tuzla)   kapsamında gönderilen eğitim materyali Bosna Tuzla’da Türkçeyi seçmeli ders olarak okutulan 24 okula teslim edildi.

İstanbul Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tuzla Belediyesiyle birlikte yürütmüş olduğu İKİ TUZLA KARDEŞLİĞİ projesi kapsamında, hazırlanan eğitim malzemeleri Tuzla kantonunda yabancı dil dersi olarak Türkçe dilini seçen okullara Yunus Emre Enstitü aracılığı ile törenle hediye edildi.

Tuzla O.S. Solina okulunda gerçekleştirilen materyal dağıtım programına Bosna Hersek Tuzla Kantonu Eğitim Bakanlığı Temsilcileri, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Belediyesi Danışmanı Selami Gülırmak, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Birkan Onat, Proje Koordinatörü Gülnur Çat, Yunus Emre Enstitüsü Saraybosna Müdürü Mehmet Akif Yaman, okul müdürleri, veliler ve davetliler katıldı. 

Proje uygulamaları hakkında bilgi veren Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü; “ İki Tuzla Kardeşliği Projesi’nin devam etmesi, ihtiyaç duyulan eğitim materyallerini Bosna’da Türkçe dersini seçen okullara gönderilmesi, kardeş okulların birbirini ziyaretleri, İki Belediyenin ve işadamlarını karşılıklı işbirliği projenin iyi uygulamaları olarak alanımıza yansıyor. Ortak kültürel değerlerimizi güçlendirmek için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu anlamda sağladığı her türlü destek için Tuzla Belediye Başkanı Sn. Dr. Şadi Yazıcı’ya ayrıca teşekkür ederim”  dedi.

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğünün Bosna- Hersek Federasyonuna ikinci olarak gerçekleştirdiği çalışma ziyaretinde eğitim materyali teslim töreni yanı sıra Saraybosna Büyükelçiliği, Srebrenica Şehit Anneleri Derneği,  Sırbistan Novi Pazar Belediyesi, Boşnak Milli Konseyi ve Tuzla Kantonu Tuzla Belediyesi ziyaret edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki