İstanbul’da yağan kar yağışı Tuzla’da da etkili oldu. Yağan kar sebebiyle çok sayıda araç buzlanan yollarda kaldı. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan ana arterlerde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından herhangi bir kar temizleme yada tuzlama işlemi yapılmaması, Tuzla halkının eziyet çekmesine sebep oluyor.

Tuzla’da özellikle bu gece etkili olan kar yağışı sabaha kadar devam ederken, tüm Tuzla halkı sabah bembeyaz bir örtü ile uyandı. Sabah evlerinden çıkıp işyerlerine ulaşamayan Tuzlalı vatandaşların şikayetleri üzerine Tuzla Belediyesi ekipleri, İBB sorumluluğunda olan bölgelere de anında müdahale etti ve vatandaşların güvenli bir şekilde evlerinden çıkmaları ve işyerlerine gitmelerini sağladı.

Özellikle dün gece çok etkili olan kar yağışına anında müdahale eden Tuzla Belediyesi ekipleri, gün boyunca da sıkıntı yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu kendi sorumluluk alanındaki yollara bile müdahale edemeyen İBB ekiplerinin, nerede olduğu ise bilinmiyor.

Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü gibi, İBB sorumluluğu altında olan caddeler ve yollar adeta kaderine terkedilmiş durumda. Bu yollarda ve caddelerde sorumluluk alanı olmamasına rağmen Tuzla Belediyesi ekipleri tam anlamıyla çalışma halinde.