Hz. Osman Kur’an Kursu, Dualarla Hizmete Başladı

Bu haber 1426 kere okunmuş.25 Mart 2019, Pazartesi - 10:55

Tuzla Belediyesi ve hayırseverlerin işbirliğiyle yapılan Hz. Osman Camii Kur’an Kursu, dualarla ibadete açıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,  2016 yılında temelini attığı ve yapımına destek verdiği kursun açılışına da katıldı.

4-6 yaş aralığındaki çocuklara Kur’an-ı Kerim eğitimi verilecek olan Hz. Osman Camii Kuran Kursu’nun açılışına Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Tuzla Müftüsü Ali Erhun, Hz. Osman Camii Derneği Başkanı Muhittin Kılıç ile cami cemaati katıldı. 

Müftü Erhun, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti 
Hz. Osman Camii İmam Hatibi Zafer Can’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından selamlama konuşmasını İlçe Müftüsü Ali Erhun gerçekleştirdi. Çocuklara Kur’an öğretmenin önemine vurgu yaparak katkılarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür eden Erhun, “Tuzla’da iki önemli başlığın altını özellikle çiziyoruz. Birincisi gençler, ikincisi çocuklar. 4-6 yaş çocuklara yönelik eğitimin ilk adımını attık. Peygamber Efendimiz (S.A.V); “Çocuğunuz 4 yaş, 4 ay, 4 gün olduğunda ona Kur’an’ı öğretin” buyuruyor. Biz de Peygamber Efendimiz’in bu sözünden hareketle eğitimimize devam ediyoruz. Bu noktada çok değerli Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın buradaki hizmetlerimizde ve diğer kurslarımızda elbette çok büyük katkı ve destekleri oluyor. Huzurlarınızda kendisine teşekkürü borç biliyorum” dedi. 

Mabetlerimizin Yapımında Gönüllülük Ruhu Esastır
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçede ibadethane yapımı, bakımı, tadilatı ve temizliğine destek verdiklerini söyledi. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir neslin çocuk yaşta alacağı eğitimle yetişeceğini vurgulayan Başkan Yazıcı, “Gelecek nesillerimizi eğer iyi yetiştiremiyorsak her yeri altınla da kaplasak hiçbir anlamı yok. Bir çocuğumuzu iyi yetiştiremedikten sonra ona çok büyük mallar, hanlar, hamamlar bıraksak da bunun hiçbir anlamı yoktur. Bir çocuğun 6-7 yaşına kadar aldığı eğitim karakterinin yüzde 70’ini oluşturur. O sebeple mümkün mertebe elimizden geldiğince annenin, anne ile birlikte çocuğun yetişmesi, milli ve manevi değerlerine sahip bir birey olarak kendisine, ülkesine ve milletine faydalı olmasını amaçlıyoruz. Bu mabedimizin 2016 yılında temelini atmıştık. Elimizden geldiğince madde ve manevi desteklerimizle, dualarımızla elimizden geleni yaptık. Her işte olduğu gibi mabetlerimizin yapılmasında da her zaman gönüllülük ruhu esastır. Allah rızası gözeten arkadaşlarımızın bu işin etrafına toplanması işin bereketinin daha arttırıyor. Ben özellikle de bu işe önem vermiş, gayret sarf etmiş, maddi manevi destek vermiş ve olması için gayret sarf eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu Kursta Kur’an-ı Kerim’in Hayat Kitabı Olduğu Öğretilecek
Tuzla Kaymakamı Ali Akça da konuşmasında kursun yapımına emeği geçenleri tebrik etti. Çocukların Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesinin önemine değinen Kaymakam Akça, “Bu kursta kitabımız öğretilecek. O kitapta medeni olmanın emredildiği medeni tavır sergilemenin ne kadar önemsendiği bu kursta çocuklarımıza anlatılacak. Yani bu kursa gelen çocuklarımız medeniyeti öğrenecekler, İslam’ın medeni yüzünü tanıyarak büyüyecekler. Dost doğru konuşmayı öğrenecekler, paylaşmayı öğrenecekler, dinimizin infak dediğimiz, dinimizin paylaşım dediğimiz hususu ne kadar önemsediği anlatılacak çocuklarımıza. Paylaşmayla bereketin kardeş kavramlar olduğu öğretilecek. Bilhassa güzellikler, doğruluklar anlatılacak, güzelliklerin ve doğrulukların emir olduğu çocuklarımıza öğretilecek. Yani değerli arkadaşlar bu kursta hayat anlatılacak çocuklarımıza ve Kur’an’ın hayat kitabı olduğu öğretilecek çocuklarımıza. Bu duygu ve düşüncelerle bu Kur’an Kursu’nun yapımında emeği geçen değerli dernek başkanımıza, müftülüğümüze ve katkıda bulunan belediyemize ve karınca kararınca kendi kazandıklarından buraya yardım ederek bu tesisin inşasını sağlayan siz cami cemaatine hürmetlerimi arz ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelası kesilerek Hz. Osman Kur’an Kursu hizmete açıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki