30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Balık av sezonunun başlangıcı olması vesilesi ile Tuzla Belediyesi, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi, Tuzla Amatör Denizciler Derneği, Tuzla Balıkçılar Kooperatifi, Via Sea Marina, Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi ve Tuzla Balıkçılar Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen balık tutma etkinliği vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi önünde gerçekleşen etkinliğe, Tuzla Kaymakamı Sn.Ali Akça, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Turgut Özcan, Tuzla Kent Konseyi Başkanı Sn. Ergül Özdemir ile amatör balıkçılar ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte açılış konuşması yapan Tuzla Kaymakamı Sayın Ali Akça “ Yeni sezon hayırlı ve bereketli olsun. Allah cc tüm balıkçılarımıza selamet versin, bol kazançlı bir sezon olsun” dedi. Tuzla Kaymakamı Akça,  “Fora “ diyerek yeni sezonu açtı.
Açılış ile beraber yaklaşık 50 tekne ve 250 amatör balıkçı denize açılarak yeni sezonunun ilk seferine çıktılar.
Etkinlik, teknelerin seferden dönmesinden sonra, Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi önünde gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi.