Gönüller Yapan, Gönüllerde Yer Alır

Bu haber 9069 kere okunmuş.06 Mart 2019, Çarşamba - 11:16

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda 4 Mart 2019 Pazartesi günü Samsunlular Gecesi düzenlendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’da yaşayan vatandaşlarımızı birbirine bağlayan büyük bir gönül birlikteliği kurduk” mesajı verdi.

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Samsunlular Gecesi’ne Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi Ferahil Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, siyasi partilerin temsilcileri, Tuzla Samsunlular Dernekleri Platformu Başkanı Cemil Doruk, Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Şenel, Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu Başkanı Recep Demir, dernek başkanları, STK temsilcileri ile Tuzla ve çevresinde Samsunlular katıldı. Samsunlular, yöre sanatçılarının şarkıları ve türküleri eşliğinde eğlendi.

Gönüller Yapan, Gönüllerde Yer Alır
Tuzla’da 4 derneği temsilen söz alan Tuzla Samsunlular Dernekleri Platformu Başkanı Cemil Doruk, “Kültürlerimizi yaşattığımız, Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın desteklediği bu geceye katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim. Gönüller yapan, gönüllerde yer alır. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da başkanımızın yanında olacağız” dedi.

Tuzla’da Gönül Birlikteliği Kurduk
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gecede yaptığı konuşmada Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu ve Hemşehri Dernekleri ile gönül birlikteliği kurduklarını söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu’nda, hemşehri derneklerinde Tuzla’da yaşayan vatandaşlarımızı birbirine bağlayan büyük bir gönül birlikteliği kurduk. Onlara teşekkür ediyorum. Tuzla’da en güzel işlerden bir tanesini birlik ve beraberliğimiz için yaptık. Yaşar Doğu ile gücünü, Orhan Gencebay ile gönlünü ve sesini ortaya koyan, bana da mutlu bir evlilik için eş veren Samsun’a minnettarım” dedi.

Akça: Bütün Kardeşlerimize Eşit Seviyedeyim
Tuzla Kaymakamı Ali Akça da gecede Samsunlu hemşehrilerine hitap etti. Kaymakam Akça, “Coşku dolu güzel bir gecede sizlerle birlikteyiz. Tuzla’yı mesken edinen, sıcak yuva olarak benimseyen Anadolu’muzun 81 vilayetinden gelen bütün kardeşlerimize eşit seviyedeyim. Onlar benim gönlümde, başımın üzerinde yerleri var. Bu akşam Tuzla Kaymakamı’ndan daha ziyade Samsunlu bir hemşehriniz olarak geldim. Samsun’a, Karadeniz’e ait olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek istedim.” mesajını verdi.
Tuzla Samsun Dernekleri başkanları Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, siyasi partiler ve STK temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki