Gönül Elleri Çarşısı Etüt Sınıfı Öğrencileri, Hem Eğlendi Hem de Öğrendi

Bu haber 1431 kere okunmuş.16 Mayıs 2018, Çarşamba - 12:05

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın 5 etüt sınıfında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda eğitim ve eğlenceyi bir arada yaşadı.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yetimler Komisyonu’na kayıtlı ve etüt sınıflarında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nı gezdi. Kadın Kent Gönüllüleri ile birlikte geziye katılan çocuklar bowling oynadı, Bilim Merkezi’ni gezdi. ‘Bizim Çocuklarımız’, Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi’nde T-Rex dinozoru, DNA modeli, fotosentez cihazı, dijital mikroskop, güneş enerjisi ile çalışan araba, rüzgar enerjisi, stirling motoru, buhar makinesi, çamaşır makinesi çalışma prensibi, tırmanan koni, çıkrık, makaralar, denge platformu, serbest düşme, merkezcil kuvvet, etki-tepki düzeneği, doğru akım ve natif akım düzeneği, manyetik hızlandırıcı, manyetik alan çizgileri, praksinoskop, çukur ayna, tümsek ayna, sağ-sol yanılgısı, lazer optik düzeneği, plazma küresi, renk spotları, Pisagor bağıntısı düzeneğini inceledi. Çocuklar, merak ettikleri sorulara yetkililerden yanıt aldı.
‘Bizim Çocuklarımız’, daha sonra Kadın Kent Gönüllüleri ile beraber Şelale Eğitim Parkı’nda bowling oynayarak birlik ve beraberlik bağını güçlendirdi. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı etüt sınıflarında eğitim alan ‘Bizim Çocuklarımız’ ve aileleri, kendilerine sağlanan imkanlar için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki