Emlak Konut ve Şehriyaz Konutları Birlikte İftar Yaptı

Bu haber 632 kere okunmuş.29 Mayıs 2018, Salı - 11:49

Tuzla Belediyesi, Emlak Konutları ve Şehriyaz Konutları’nı birbirinden ayıran sokakta 5 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. İftara katılan AK Parti Bölge Milletvekili Osman Boyraz, “Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da gerçekten takdir edilen hizmetleri yapıyor” dedi.

Tuzla Belediyesi, Aydınlı Mahallesi Esra Sokak’ta düzenlediği sokak iftarında 5.000 kişiyi aynı sofrada buluşturdu. Emlak Konutları ve Şehriyaz Konutları’nın sınırını oluşturan sokakta, her iki siteden komşular ve komşu sitelerin sakinlerini birlik ve beraberlik içinde iftarını yaptı. İftara AK Parti Bölge Milletvekili ve Milletvekili Adayı Osman Boyraz, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ile site sakinleri katıldı.

Birlik ve Beraberliğimizi Perçinliyoruz
AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın selamlama konuşmasının ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı vatandaşlara hitap etti. Başkan Yazıcı, “Sizlerle aynı sofraları paylaşarak birlik ve beraberliğimizi perçinliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu sofraları güzelleştiren sizlersiniz. Sizleri katılımı ile anlam kazanıyor. Herkesin evinde iftarını açacak bir yemeği vardır. Buradaki güzellik aynı sofrada iftarı birlikte açmaktan geliyor. 17 mahallemizde, 5 sitede, Şelale Eğitim Parkı’nda hemşehri dernekleri iftarlarında bu birlikteliği yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz en güzel şekilde sergiliyoruz. Tuzla’da yapmış olduğumuz işlerden en önemlilerinden bir tanesi de bizim birlik ve beraberliği ortaya koyacağımız hemşehri dernekleri platformumuz, Kent Konseyimiz, Gönül Elleri Çarşımız’dır. Bizi her zaman destekleyen sizlerin sayesinde bunları başarıyoruz. Tuzlamız’ın güzelleşmesini sağlayan sizlersiniz. Rabbim’e bu yüce millete hizmet etme fırsatını verdiği için hamdediyorum. Hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Biz size hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Eski Ramazanlar’ı Tuzla’da Doyasıya Yaşayın
AK Parti Bölge Milletvekili ve Milletvekili Adayı Osman Boyraz da konuşmasında iftar sofralarını düzenleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Eski Ramazanlar’ı yaşama özlemi çekenleri Tuzla’ya davet eden Boyraz, “Sizlerle bugün burada bir gönül sofrasında beraber olmaktan  büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Bir araya gelmemizi, bu güzel atmosferde beraber olmamızı sağlayan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi Tuzla’da gerçekten takdir edilen hizmetleri yapıyor. Sizler de bunların birinci şahidisiniz, ben de dışarıdan gelen bir insan olarak Tuzla’daki programlara katıldığım zaman değişen, gelişen ve büyüyen Tuzla’ya şahitlik ediyoruz. Başkanımız, belediyecilik hizmetinin tanımını değiştiren ve hizmeti de kalite ile bütünleştiren bir belediye başkanı. Allah kendisinden razı olsun. Bugün bu Ramazan sofrasında binlerce hemşehrilerimizle bir araya geldik. Bu sofrada 81 vilayetten insanlarımız bu sokak iftarı vesilesiyle bir araya geldiler. Ekmeğini, muhabbetlerini, sevgisini paylaştılar, dostluklarını pekiştirdiler. Aynı apartmanda oturup da komşu olanlar birbirini tanımazken bu tip organizasyonlarla birbirinizle tanış oldunuz, dost oldunuz. “Eski Ramazanlar nerede?” diye yanıp tutuşanlar için “Gelin Tuzla’da eski Ramazanlar’ı doyasıya yaşayın” diyorum. İşte özlenen Türkiye bu. Bu sofrada bir kardeşlik iklimi içerisinde Ramazan’ın bereketi ile birlikte küskünlük ve dargınlıkların son bulduğu, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin arttığı bir dönemi yaşıyoruz. Ramazan Bayramı’na da birlik ve beraberlik içerisinde erişeceğiz” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediyesi sokak iftarı, çocuklara yönelik etkinlikler ile sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki