Ekşi İkna Eder

Bu haber 2252 kere okunmuş.29 Aralık 2017, Cuma - 19:42

CHP’li bir ismin, isminin yayınlanmaması kaydı ile haklı serzenişi.

Gazetemize ulaşan CHP’li bir üye Ekşi’nin Uzunyayla’yı bir şekilde ikna edeceğini belirtiyor. Adının saklı kalması şartı ile yazısının yayınlanmasına izin veren CHP’li üyenin yazısı;

Ekşi ikna eder

Geçtiğimiz günlerde CHP kongresini gerçekleştirdi ve ilçe Başkanlığına Hasan Uzunyayla seçildi. 

Yapılan bu kongrede Hasan Uzunyayla’nın karşısına Cemil Ekşi’nin adayı Oğur Küçükoba çıkmıştı. Yani, Ekşi için çok önemli bir kongre niteliği taşıyordu. Ama gelin görünki Ekşi’ye rağmen Uzunyayla ezici bir seçimle kongreyi kazanarak, CHP Tuzla İlçe Başkanlığını kazandı. 

Aslında bu seçimlerin başka bir anlamı daha vardı. 2009 yılında Hasan Uzunyayla, birçok eleştiriye rağmen Cemil Ekşi’yi, partisinin Tuzla Belediye Başkanı adayı yapmayı bile başarmıştı. Yani CHP’de, Cemil Ekşi devri yine Hasan Uzunyayla’nın ısrarlı çalışmaları neticesinde başlamıştı. 

Bugün ise bu iki isim geçtiğimiz günlerde kongrede karşı karşıya gelmişti. 

Hatta konuşmaları sırasında birbirlerine atıftada bulunan bu ikili, yıllardır dedikodu haline gelen, CHP Tuzla İlçe Başkanlığı binasının kira meselesi bile kürsüde dile getirildi. Uzunyayla, kendisinin ilçe başkanlığı döneminde İlçe Başkanlığı binasının değişeceğini ve tehditlere boyun eğmeyeceğini söylerken, Cemil Ekşi ise CHP İlçe Başkanlığının yerinin değişmesine sevineceğini belirterek, burayı hemen kiraya verip, gelir edebileceğini gündeme taşıdı. 

Bugün gelinen noktada bu iki isim ayrı bile gözükse geçmişlerinde kesişen ortak noktaları(!) yollarının yine kesişeceği anlamı taşıyor. Ekşi’nin ve Uzunyayla’nın siyasi bilgisi tartışılmaz bir gerçek. Ekşi’nin Uzunyayla’yı ikna etmesi ise hiç zor bir durum değil.

Şimdiden bile Ekşi’nin devri bitmesi için Uzunyayla’ya oy verenlerin en büyük sıkıntısı, “Ya Cemil Ekşi, olurda Hasan Uzunyayla’yı farklı konulardan dolayı ikna etmeyi başarırsa”.

Aslında bu konuda partililerin sıkıntı çekiyor olması boşuna değil. Ekşi, son yıllarda parti içinde itici bir kimlik haline gelmiş olsa da, insanların üzerinde ve Hasan Uzunyayla’nın üzerinde farklı bir güce sahip.

Dönem dönem bu kayde değer gücünü ortaya koyup, “Biz herkesin dilinden anlar, kimin ne eksiği varsa onu hallederiz ve istediğimiz olur” mantığı ile Uzunyayla’yı da ikna etmesi çok zor gibi değil. 

Neden mi zor değil?

Bakın bu ikiliye bir çok dönem ayrı kalmalarına ve birbirlerine sert çıkışlarına rağmen çok uzak değil yazın bir araya gelecekler, sebebi ise yukarıda belirttiklerimden. Ekşi, Uzunyayla’ya nasıl geleceğini bilir, Uzunyayla’da Ekşi’nin nasıl geleceğini bilir. 

Geçmiş yıllarda nasıl ve ne şekilde bir araya gelmişlerse yine aynı şekil ve şartlarda bir araya gelirler. 

Kaldı ki, “Allah’ın hakkı 3’tür” diyen bir Cemil Ekşi var ortada. Yani malum gücünü devereye sokan Ekşi bu üçüncü hakkı kullanmak isteyecek, diğer seçimlerde olduğu gibi de bir çok insanı ikna edecek.

Buna Hasan Uzunyala’da dahil.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki