Cumhuriyet Halk Partisi’nde Tuzla Belediye Başkan Adaylığı için ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Eren Ali Bingöl CHP Tuzla İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek, Tuzla Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesaplarında yayınladığı video ile duyurarak, Aday Tanıtım programını Tuzla Sahil Tören Alanında yapacağını açıkladı.

Bomba iddia ise Eren Ali Bingöl’ün Aday Tanıtım programını İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan Tuzla Sahil Tören Alanında yapacak olması ve iddiaya göre bu alana 600 kişilik İBB çadırı kurulacağı. Siyasi kulislere bomba gibi düşen bu iddia, Bingöl’ün Adaylık için İBB’nin bütün imkanlarını kullanacağını ortaya koyuyor.

Diğer CHP Tuzla Belediye Başkan Aday Adayları arasında rahatsızlığa sebep olduğu iddia edilen bu gelişme sonrasında, insanlar diğer adaylara Kültür Merkezi bile verilmemişken, Bingöl’e neden böyle bir takım imkanlar sağlandığını merak etmeye başladılar. Öyle ki, konu hakkında bir açıklama yapan etkili bir partili, “Bu iddialar doğruysa, Ekrem İmamoğlu’nun adayı Eren Ali Bingöl olmalı. Bu imkanlar kimseye sunulmadı. Bazı aday adayı arkadaşlarımız Tuzla’daki Kültür Merkezi’nde Aday Adaylığı Tanıtım toplantısı yapmak istediler. Onlara bile bu imkan sağlanmamışken, Eren Ali Bingöl’e neden böyle imkanlar sağlanıyor. Bu da insanın aklına Ekrem İmamoğlu’nun adayının Eren Ali Bingöl olacağını getiriyor” dedi.

CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, siyasetteki derin tecrübesini(!) arkasına, Tuzla CHP örgütünün kilit isimlerini de karşısına alarak aday adayı olacağını açıklamış. İlçe Başkanlığına uzanan süreçte desteğini aldığı yine Aday Adayı olan Bülent Akköse’nin karşısına, İBB imkanlarını arkasına alarak çıkan Eren Ali Bingöl adaylık için kolları sıvadı.

Bu iddialar karşısında Eren Ali Bingöl’ün bir açıklama yapması beklenirken, CHP’de “Çadır Siyaseti”nin devam etiğini de gösteriyor.