Eğitim Kenti Tuzla’da Yarıyıl Karne Etkinliği Düzenlendi

Bu haber 1117 kere okunmuş.30 Ocak 2018, Salı - 19:31

Tuzla Belediyesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören çocuklar için 3 gün boyunca Tuzla Marina’da “Yarıyıl Karne Etkinliği” düzenledi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonunda yarıyıl tatili de farklı yaşanıyor. Tuzla Belediyesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 1.dönemini geride bırakan çocukları karne etkinliğinde misafir etti. Çocuklar için Çocuk Tiyatrosu, Kukla Gösterileri, Masal Saati, Maskotlar gibi pek çok farklı etkinlik Tuzla Marina’da kurulan eğlence çadırında yapıldı.
Çocuk tiyatrosunda her güne özel olmak üzere 3 farklı oyun sahnelendi. Gölge oyunlarında Hacivat ve Karagöz ile  kukla gösterisi, masal saatinde çizgi film karakterlerinin maskotları ile birlikte masal dinleyen çocuklar görsel bir şölen yaşayarak hayal dünyalarında gezinti yaptı.
İllüzyon gösterileri ve oyunlara dahil olan çocuklar, şişme oyun parkında bol bol eğlendi. Çocuklar ve velileri, tüm etkinliklerden ücretsiz yararlandı. 
Pamuk şekeri, Osmanlı macunu gibi geleneksel tatlarımızdan da tadarak bol aktiviteli, eğlenceli bir hafta sonu geçiren çocuklar ve velileri, bu imkanı sağlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki