Dedesi Adına Yaptırılan Camii Açılışında Binali Yıldırım’dan Başkan Yazıcı’ya Övgü Dolu Sözler

Bu haber 787 kere okunmuş.26 Kasım 2017, Pazar - 20:24

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Tuzla’da dedesi “ Hacı Bekir Yıldırım” adına yaptırılan Camii açılışını gerçekleştirdi.

Aydınlı Mahallesi’nde Başbakan Binali Yıldırım’ın dedesi “ Hacı Bekir Yıldırım” adına yaptırılan camii açılışına Başbakan Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Recep Akdağ, Milletvekilleri, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları, Tuzla AK Parti İlçe Teşkilatı ve Tuzlalı vatandaşlar katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın dedesi “ Hacı Bekir Yıldırım” adına yaptırılan camii açılışında Tuzla Belediye Başkanı bir selamlama konuşması yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım’da dedesi adına yaptırılan “ Hacı Bekir Yıldırım Camii” açılışında yaptığı konuşmada, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan övgü dolu sözlerleler bahsederek tebrik etti. Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, Tuzla’da yapılan büyük çaplı hizmetleri anlatırken, yapılacak olan çalışmaların da hızlı bir şekilde hizmete gireceğinin müjdesini de verdi.

Konuşmasında geçtiğimiz günlerde Mısır’da Cuma Namazında gerçekleştirilen terör saldırısı hakkında da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Bunların yaptığının ne Müslümanlıkla ne de insanlıkla alakası yok. Şiddetle kınıyoruz. Bunlar Müslüman olamaz, bunlar insan dahi olamaz. Ve bu elim olaydan dolayı Mısır halkına Mısırlı kardeşlerimize baş sağlığı diliyorum. Mübarek Cuma günü, Cuma namazında hiçbir şeyden haberi olmadan kendilerini Allah'a teslim etmiş insanlara alçakça saldırıp, 300'ün üzerinde masum insanı katlettiler. Bunu da ne yazık ki İslam adına yaptıklarını söylüyorlar. Bizim dinimiz öldürmeyi değil, yaşatmayı emrediyor. Bir insanı yaşatmak bir alemi yaşatmaya bedel. Hal böyleyken bu sapık ideoloji ve bu terör örgütü maalesef bölgemizi 5-6 yıldan beri kana buladı, dinimize en büyük kötülüğü yaptı. Bunların yaptığının ne Müslümanlıkla ne de insanlıkla alakası yok. Şiddetle kınıyoruz. Bunlar Müslüman olamaz, bunlar insan dahi olamaz. Ve bu elim olaydan dolayı Mısır halkına Mısırlı kardeşlerimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan duayla açılışı gerçekleştirilen “ Hacı Bekir Yıldırım Camii”, kılınan ilk öğlen namazıyla ibadete açıldı.

Öğle Namazının kılınması ile açılan “Hacı Bekir Yıldırım Camii” açılışında Başbakan Yıldırım’a merhum dedesinin olduğu fotoğraf hediye edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki