Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Tuzla’daki ziyaretlerine AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’ndan başlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı İlçe Başkanı Suat Durak, Kadın Kolları Başkanı Nurhan Karahan Erdem ve partililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı ziyaretinde İlçe Başkanı Suat Durak’tan 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul seçimleriyle alakalı çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, daha sonra İstanbul Deri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne geçti. Fuat Oktay, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kopuz, yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerle sohbet etti.
Oktay, burada yaptığı konuşmada, deri sektörünün Türkiye ve bölge ölçeğinde ciddi potansiyele sahip olduğunu belirtti.
Karma ekonomik komisyon eş başkanı olduğu bazı Orta Asya ülkeleriyle yaptıkları görüşmelerde deri ham maddesi ve işleme konularının ön plana çıktığını vurgulayan Oktay, birlikte çalışarak bu ülkelerle yakın iş birliği yapmaları gerektiğini söyledi.
Oktay, deri sanayicilerinin sektöre ilişkin taleplerini dinledi, görüş alışverişinde bulundu. Aynı organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Diktaş İplik Fabrikasını da gezen Oktay, iplik sektörüne ilişkin bilgi aldı ve kadın işçilerle sohbet etti.