Cumhur İttifakı İle Kazanan Tuzla Olacak

Bu haber 895 kere okunmuş.04 Ocak 2019, Cuma - 14:58

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, beraberindeki AK Parti Tuzla Teşkilatı birlikte; Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’i ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara’da yaptıkları açıklamalar ve teşkilatlara gönderdikleri genelgeyle devam eden Cumhur İttifakı ilçelere de yansımalara başladı. İstanbul’da İl Başkanlarıyla sabah başlayan ve ilçelerde de aynı anda başlayan ziyaretler kapsamında, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Teşkilatından Oluşan heyet MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’i makamında ziyaret etti.

Görüşmede, Cumhur İttifakının 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerindeki stratejileri hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doğruer, Cumhur İttifakının önemine işaret ederek, nazik ziyaretleri için AK Parti Heyetine Teşekkür Etti.

Ev Sahipliği İçin MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’e teşekkür eden Durak, “ Cumhur İttifakı, iki partinin seçim kazanmak için partisel çıkar anlayışıyla gerçekleştirilmiş bir ittifak olmanın ötesinde bir anlama sahiptir. Cumhur İttifakı, partisel çıkar anlayışıyla gerçekleşen bir ittifak değil, önce Türkiye diyenlerin ittifakıdır” dedi.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer yaptığı açıklamalarda hiç kardeş olamadıklarımız kardeşlik naraları atmasın bizler Genel Başkanımızın talimatlarını emir kabul eden Teşkilatlarız Cumhur İttifakı kapsamında Tuzla’da adayımız desteğimiz Mevcut Belediye Başkanımız AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayımız Dr. Şadi Yazıcı’dır. Tuzla’da çalışmalarımıza bu yönde olacak Mecliste de kendi Meclis Üyesi Aday listemizi çıkaracağız.  24 Haziranda olduğu gibi Başkanlıkta AK Parti Adayımız Dr. Şadi Yazıcı’ya  Mecliste MHP olarak çıkaracağımız listemizle devam edeceğiz” dedi. 

Erdem Doğruer, “ Ülkücüler Zekidir. Matematiği Bilirler

CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla’nın kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “ İstanbul'da Beşiktaş, Maltepe ve Silivri belediyeleri MHP'ye bırakılmış. 2014 seçimlerinde Beşiktaş'ta CHP %76.1, MHP %3 almış. Silivri'de CHP%48.8, MHP %4.3 almış. Maltepe'de CHP %49.3, MHP %8.2 almış. Oysa Şile'de MHP %35.9 almıştı ama bırakılmadı... Burada amaç nedir? MHP kardeşlerimizin biraz düşümesi gerekir.” Sözleriyle alakalı bir açıklama yapan MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, “ Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki açıklamasından sonra, İstanbul’da 39 ilçenin 3 tanesinin MHP’ye verilmesinin ardından durumdan yağ çıkarmaya çalışan, dün Ülkücülerin kanını yakasında taşıyan, ellerinde ülkücü kanı taşıyan, 5600 tane Ülkücü şehidimiz vardır. Bunlarda hesap vermesi gerekenler, ne hikmetse Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra Ülkücülerle kardeş oldular. Ülkücüler, bu durumda kendilerine fayda sağlayacakları seçim sandık sonuçlarını etkileyecek, av olmazlar kimseye. Ülkücüler kızarlar, tepki gösterebilirler. Ama nihayetinde duracakları yeri de bilirler. MHP’nin tebası Ülkücülerdir. Genel Başkanlarının almış olduğu kararlara uyarlar. Buradan CHP’ye bir şey çıkmaz. Bunu CHP Tuzla İlçe Başkanının açıklamasına binaen söylüyorum. Ülkücüler de zekidir, matematikten iyi anlarlar. Nerde nasıl hesap yapacaklarını bilirler. Bizi kardeş olarak addederken, kardeşlerinin özelliğini de öğrenmesini kendisine de tavsiye ediyoruz. Zira Ülkücüler, hiçbir şeyi altın tepsi ile sunulduğu zaman kabul etmezler. MHP’nin İstanbul’da %30, % 40 aldığı bir ilçe yok. Olsaydı evet bizde derdik, bize niye şura verilmedi de bura verildi. Biz diyoruz ki, emeklerimizle kazıya kazıya bir başarı alalım. Bizim kimseden bir beklentimiz yok. Biz Cumhur İttifakının adayını destekliyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Biz kiminle kardeşlik, kiminle düşmanlık yapacağımızı biliyoruz” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak yaptığı açıklamalarda, “Cumhur İttifakı noktasında tabanla ilgili bir sorun yok. Başkanlık Sistemi’nin gelmesiyle birlikte İnşallah Cumhur İttifakı ile birlikte bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni Muhafazakar ve Milli duygulara sahip insanlar yönetecek. Dolayısıyla Türkiye çok ciddi manada, bir çizgi çizmiş oldu. Bundan sonra bu ülkenin başına farklı düşünen bir insan gelmeyecek. İnşallah bundan sonraki süreçte Türkiye’nin üzerinde hiçbir sıkıntı olmayacak. AK Parti ve MHP tabanı birbirine çok yakın tabandır. CHP ve HDP ile değerlendirilemeyecek kadar çok daha ulvi ve kutsal bir tabandır. Belki ayrı kollarda yürüyoruz, ama aynı gövdede yer alıyoruz. Bütün gaye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet yaşatmak ve muasır medeniyetler seviyesine getirmektir. Tabi Genel Başkanlarımızın aldığı karar bu yönde. Ülkenin de bu yönde ilerlemesini istiyorlar. Biz bundan sevinçli ve mutluyuz. Tuzla’da bugün İlçe Başkanımızla Güçlü AK Parti ve MHP Olarak Asla “Sen Ben Kavgası” içinde olamayacak sürekli Cumhur İttifakının ruhu zedelenmesin milletimiz kazansın anlayışı içinde olacağız. İnşallah 31 Martta; yıkıcı olan değil yapıcı olan ittifak kazanacak” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki