Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı 13. Olağan Kongresi İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl yeniden ilçe başkanı seçildi. 

Önceki dönem Milletvekili Berhan Şimşek’in de katıldığı CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 13. Olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, “Partimizin 100. Yılını kutlayacağımız bir yılın içinde, bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir heyecan ve onur duyuyorum” dedi. 

Eren Ali Bingöl, “Bizim güçlü hedeflerimiz var. Tarihin omuzlarımıza yüklediği sorumluluk başarılı olma zorunluluğu olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizin güzelliklere kavuşması için mücadelemiz hep emeğimizle ve gençliğimizle var olacak. 100 yıllık çınarın genç filizleriyiz, köklerimiz çok güçlü ve görkemli bir tarihe sahibiz. Bizler çağı yakalamış siyaset anlayışı ile ilerliyoruz. Bilgi ve bilimin ışığında hareket eden adalet vicdan ve dürüstlük şiarı ile yol yürüyen bizlerin amacı toplumu hak ettiği düzene getirmektir. Birlik ve beraberlik içinde, Tuzla’da tek yön iktidar hedefindeyiz. Türkiye Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri doğrultusunda, tarihi bir sorumluluğun bilincinde olarak, ülkemizin düştüğü bunalımdan aydınlığa çıkarma görevi partimize ve onun neferleri olan bizlere düşmektedir. Elbette ki zorluklar oldu, çok sınandık ancak her şeye rağmen yürümekten ve hatta koşmaktan asla vazgeçmedik. Bizler yapılmayanı yapmak, henüz başarılmayanı başarmak için yani Yerel Seçimleri kazanmak adına bu görevlere talip oluyoruz. Birçok adımımızla örgütümüze bu kararlılığımızı gösterdik” dedi.

Göreve ilk geldiğinde henüz 26 yaşında ve İstanbul’un en genç ilçe başkanı olduğunu ifade eden Eren Ali Bingöl, “Sizlerin takdiriyle Göreve ilk geldiğimde 26 yaşında İstanbul’un en genç ilçe başkanı olarak sürece başladım. Masamızda İlçe Binasından “Tahliye Taahhüdü” ile karşılaştık. Gördük ki, yıllarca bu kongre salonlarında duyduğumuz ilçeyi taşıma sözü göreve gelişimizin ilk gününde omuzlarımıza bir yük olarak bırakılmıştı. Ama biz bunu bir yük olarak görmedik, önceki dönemlerde verilmiş sözleri “CHP adına verilen her söz bizim sözümüzdür” diyerek sahiplendik ve ilçemizin en doğru noktaya taşınması için tüm fizibilite çalışmamızı yaptık. Ve örgütümüzün desteğiyle 15 yıl sonra bir ilki başararak. İlçe Başkanlığımızı E-5’e cephe İstanbul’un giriş ve çıkış noktasının tam ortasına taşıdık. Geçtiğimiz seçim döneminde, İstanbul’a gelenleri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı ile karşıladık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde her 2 turda da adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu önde kapattık. Öbek öbek süreci örgütledik. Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne hep sahada olduk. Tuzlamızın her Mahallesinde var olan sorunları ve hangi yöntemlerle çözülebileceğini biliyoruz. Güzellikte buluşacağız, sorunları ortak akılla çözeceğiz. Ön yargılar ile sorunları çözüme kavuşturamayız, aynı şeyleri aynı siyaset anlayışı ile yapıp farklı sonuçlar beklemek bizim anlayışımızda yok. 1992 yılında İlçe olan Tuzlamızda tek bir dönem dahi Tuzla Belediyesi’ni kazanamamış olmamız büyük bir yükü de beraberinde getiriyor. Ancak bizler inanıyoruz ki, başaracağız, mutlaka başaracağız. Son 30 yıldır, emek veren alın teri döken, sahaya emeğini alın terini hatta canını koyan bu büyük CHP Tuzla ailesi artık CHP’li bir Tuzla Belediye Başkanına kavuşmayı hak ediyor. Boynumuzun borcudur. Adaylık açıklamamızda da söylediğimiz gibi bugün sizlerin huzurunda bir söz veriyorum, önümüzdeki yerel seçimlerde Tuzla Belediyesini kazanmaz veya kazandırmazsak bir sonraki dönem asla İlçe Başkan adayı değilim” dedi.

Bingöl konuşmasının devamında, “Bugün burada sizlerin takdiri ile yeniden göreve geldiğimizde, ilk günkü güç ve kararlılıkla yola çıkacağız. Hazırız, sorunları tespit ediyoruz ve tespit ettiğimiz hiçbir sorunun kronikleşmesine izin vermeyeceğiz. Şunu da söylemeden geçmek sahada birlikte mücadele verdiğimiz yol arkadaşlarımıza haksızlık olur: 2024 hedefimize çok az zaman kaldı ve bizler ne yazık ki bu süreçte, delege seçimi ve kongre için siyasi strateji adı altında, etik değerler ile bağdaşmayan bir iftira sürecini yaşadık. Örgütümden bu zamana kadar hiçbir şey saklamadım, kapı arkalarında konuşulan ancak gerçekliğine konuşanların dahi inanmadığı için yüzümüze karşı söylenemeyen iftiralar için tek bir şey söylemek istiyorum; bizim ülkemizin geldiği bu buhran sürecinde, yerel seçimlere giderken bir de iftiralar ile kaybedecek tek bir günümüz yok. 2024 kapıda, vakit dar, rakip tek ve hedef Cumhuriyet Halk Partili Bir Tuzla. NOKTA.

Parti içi demokrasi yarışları kıymetlidir, bizler bu partinin çatısı altında kimsenin rakibi değiliz, gelin hemen yarın itibari ile birlikte omuz omuza mücadeleye başlayalım;

Bizler yarın itibari örgütümüzün bizi işaret etmesi halinde ne yapacağız biliyor musunuz? Bir şey kazanmış gibi davranmayacağız, 2024’e kadar henüz bir şey kazanmıyoruz çünkü. Ama o gün zaferi hep birlikte kutlayacağız” dedi.

Eren Ali Bingöl, önümüzdeki dönemde ve yerel seçim sürecinde yapacakları çalışmalardan da bahsederek devam ettiği konuşmasını, “Gençliğin enerjisi, kadınlarımızın mücadele gücü ve tecrübenin ışığında gelin MAVİ PUSULADA BULULAŞIM, geleceği birlikte inşa edelim. Ne demiştik Nazım’ın dizeleri ile;

“Ok uçuşta usta oldu gayrı çırak değil, O ırak menzili artık ırak değil.” sözleriyle noktaladı.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 415 delegeden 382’sinin oy kullandığı kongrede, oyların 286’sını alan mevcut İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, yeniden ilçe başkanı seçilerek güven tazelerken, diğer aday Avukat Deniz Uzunyayla’ya ise 89 oy çıktı.

Yeniden CHP Tuzla İlçe Başkanı seçilerek güven tazeleyen Eren Ali Bingöl, yeni yönetimiyle birlikte fotoğraf çektirdi ve katılan herkese teşekkür etti.

İşte Eren Ali Bingöl’ün Yönetim Kurulu Listesi;