CHP Tuzla’da Yeni İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla Oldu

Bu haber 2313 kere okunmuş.24 Aralık 2017, Pazar - 19:38

CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi Tuzla Yavuzhan Düğün Salonu’nda yapıldı. Hasan Uzunyayla ve Oğur Küçükoba’nın yarıştığı kongrede kazanan 407 delegeden 395’inin oy kullandığı kongrede Hasan Uzunyayla delegelerin 227’sinin oyunu alarak CHP Tuzla’nın İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Oğur Küçükoba ise 166 oy aldı. Kongrede 2 oyda geçersin sayıldı.  

CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde Divan Başkanlığını CHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Hale Özcömert Coşkun yaparken, yardımcılıklarını ise Ömer Erol Çakır ve İsfendiyar Yıldız yaptılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde Ali Çelik dönemi çalışma ve hesap raporları okunarak oylamaya sunuldu. Daha sonra oylanarak ibra edilen Ali Çelik döneminin ardından söz alan konuşmacılara 5’er dakika söz hakkı verildi.

CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik, ilçe başkanlığı dönemindeki çalışmalarını anlatırken, yönetimine de teşekkür etti.

Konuşmacılara 5’er dakikalık konuşma hakkının da verildiği kongrede zaman zaman gergin anlar yaşansa da birlik beraberlik mesajları ön plana çıktı.

Oğur Küçükoba ve Hasan Uzunyayla’nın yarıştığı CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresi’nde konuşma sırası İlçe Başkan Adaylarına gelince, CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik’in kura çekimiyle ilk konuşacak aday belirlendi. Hasan Uzunyayla ilk konuşacak aday olarak belirlenirken, konuşmacılara yarım saat konuşma süresi verildi.

Kürsüye ilk olarak çıkan İlçe Başkan Adayı Hasan Uzunyayla, tek tek projelerini anlattı. İlçe Başkanı seçildiği zaman yapacağı hizmetleri tek tek delegelere ve kongreye katılanlara anlatan Hasan Uzunyayla, “ İlçe binasını taşıyacağım” deyince salondan büyük alkış aldı. Uzunyayla projelerini anlatırken sık sık alkışlarla kesilen konuşmasını şiirle sonlandırdı.

Hasan Uzunyayla’nın ardından kürsüye çıkan diğer İlçe Başkan Adayı Oğur Küçükoba’da 1 saat süren konuşmasında projelerini anlatarak delegelerden destek istedi.

İki İlçe Başkan Adayı Hasan Uzunyayla ve Oğur Küçükoba’nın konuşmalarının ardından geçilen kongrede; 407 delegeden 395’i oy kullanırken, delegelerin 227’sinin oyunu alan Hasan Uzunyayla CHP Tuzla İlçe Başkanı seçildi. Kongrede Oğur Küçükoba’da 166 delegenin oyunu aldı. 2 delegenin oyu ise geçersiz sayıldı.

Bu sonucun ardından CHP Tuzla’nın yeni İlçe Başkanı seçilen Hasan Uzunyayla’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL

HASAN UZUNYAYLA (BAŞKAN)

DÜZGÜN ACAR

BÜLENT AKKÖSE

AYSIN KILIÇASLAN SOKU

BELMA AYGEN

HACER YÜZER KOLLUOĞLU

TÜRKAN UZUNER AKKOÇ

SEYHAN ZAİM

YASEMİN KAZAN

HAYDARCAN TAYANÇ

HAKAN ÖZTÜRK

KENAN ALBAYRAK

ESAT YURT

SEFER BAL

KAZIM CANPOLAT

NEVZAT BERK

RIFAT YILMAZ

YÖNETİM KURULU YEDEK

ERSİN POLAT

PINAR ESEN

RIZA ÇALASIN

HATİCE UZUN

HASAN İŞİT

EMRE BAŞPINAR

BURAK KIVRAKSAL

BANU SOYDAN

AKİF ALTAN ENGİNDENİZ

MİRALİ DEDE

HANDE DURAK

BİNALİ YANMIŞ

RAMAZAN MUTLUER

HERDEM ÖZTÜRK

BÜLENT ÖNER

GÜLÇİN GÜNEL

İL DELEGESİ

ÖMER EROL ÇAKIR

ÖNDER POLATOĞLU

ALİ RIZA ERMAN

ZÜLFİKAR YOLDAŞ

ERSİN POLAT

HAZAL DÜZKEÇELİ

HALE ÖZCÖMERT COŞKUN

FİLİZ AKYOL AKAR

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki