CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresi Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Avukat Eren Ali Bingöl CHP’nin yeni Tuzla İlçe Başkanı oldu.

Yoğun katılımın olduğu CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresi’nde mevcut İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla’nın aday olmadı. İdris Güllüce Kültür Merkezi’ndeki kongrede İlçe Başkanı seçilen Eren Ali Bingöl, İstanbul’un en genç İlçe Başkanı oldu.

Zaman zaman gergin anlarında yaşandığı CHP Tuzla İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresi’nde söz alan delegeler görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Kongrede söz alan Bülent Akköse yaptığı konuşmada, “ Seçim öncesi çok çalıştık. Ben yönetimimize belediye başkan adayı olacağım talebimi açtım. Bu talepten sonra mevcut ilçe yönetimimiz tarafımdan uğramadığım iftiralar kalmadı. ”Ajan bu, FETÖCÜ, başkasının parasıyla siyaset yapıyor dediler. Ben bu partiye çok emek verdim. Yaptığımız çalışmalarla Tuzlalıların gönlünü kazandım. Ama Tuzla’da seçimi kaybetmek emelleri olan birilerinin emellerine engel olamadık. Beni aday göstermedikleri için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun davetiyle İmamoğlu’nun çalışma arkadaşları arasına katıldım. Seçimi kazandık. Orada da benim aldığım görevi çekemeyerek görevden aldırdılar. Ama şimdi rahatlıkla söyleyebilirim 1,5 ay önce Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdaraler Koordinötürü oldum. Bunda da en büyük başarı siz Tuzla CHP örgütüdür. Bunlar şimdi birleştirici güç gibi gözüküyor ama hep yıllarca gençlerin kadınların gençlerin önünü kapattılar. Şimdi bu kapıyı kırmanın zamanı. Tuzla’da yerelde ve genelde ilçe başkanımız Av.Eren Ali Bingöl’le iktidara yürüyeceğiz. Tuzla’da “Ben” dönemi kapandı “Biz” dönemi başlıyor” dedi.

Bülent Akköse’nin ardından bir konuşma yapan Cemil Ekşi, Bülent Akköse’yi hedef alarak, “ Kimdir bu arkadaş?” “Partide ki yeri nedir?” dedi. Ekşi “ Az önce konuşan arkadaşı dinledim. Sizin emekten anladığınız bu mudur? Geçmişten geleceğe maddi ve manevi bu partiye emek verenleri kimse yok sayamaz! Bu partideki insanların emeklerinin üstüne oturamaz. Geçen sene ki kongrede Cemil Ekşi’nin bu partiden baskısını kurtaracağım ilçe binasını taşıyacağım diyen bu insan vardı. Adam olsaydın taşısaydın ne oldu? Tutan mı vardı. Ben 15 senedir bir tek kuruş almadan 500 m2 yeri CHP’ye vermişim Ben verdim ben. Bol keseden atmak yok. Birilerinin güdümüyle bu işler olmaz. CHP’liler dururken AKP’lilerin dosyalarını topluyor birileri. Bu partinin kadınları gençleri işsiz durumdayken kendisine koltuk bulma derdinde. Seni o koltuktan kaldırız dedik ve kaldırdık. Emek verenler başımız üstüne herkes haddini bilecek. Bu partiye emeği olanlara saygısı olacak” dedi.

Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla’da Bülent Akköse’ye sert sözlerle yüklenirken, “ Hayatını yalanlarla addedenler var. Adam yerine koymak lazım mı bilmem. Kendisini belediye başkan adaya olmadı diye sosyal paylaşım sitelerinde kahramanlık yapanlar var. 14-15 yaşlarında ben belediye başkan adayı olacağım diye düşünen kürsüye çıkan yalancılar var burada. Bülent Akköse sen bu partide zurnanın son deliğisin. Bu kadar insan sana çalışırken sen neredeydin? Sen kim aday gösterilse gösterilsin ben çalışırım demedin mi? Sonra ne oldu? Sen yalancısın! Ekrem İmamoğlu ve ekibi seni otobüse almamak için uğraş verirken sen her gün seçim otobüsünün kapasında nöbet tutmadın mı?” dedi.

Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezinde gerçekleşen CHP Tuzla İlçe 12’inci Olağan İlçe kongresinde 417 delegeden 316'sı oy kullandı. 4 oy’un geçersiz sayıldığı kongrede, 312 delegenin oyunu alan Avukat Eren Ali Bingöl CHP Tuzla’nın yeni ilçe başkanı oldu. Kongrede oy kullanan delegeler mevcut İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla’nın İl Delegesi bile yazılmaması karşısında üzüntülerini dile getirirlerken, Hasan Uzunyayla’nın onore edilmesi gerektiğini belirttiler.

 

Kongrenin ardından yeni CHP Yönetimi şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL

Eren Ali Bingöl (Başkan)

Filiz Balta

Vediha Bektaş

Ceyda Bekiroğlu Balaban

Şerif Çelik

Rıza Çelik

Suat Çöllü

Sadık Delipınar

Şahin Dirican

Hasan İşit

Bülent Koç

Musa Mağat

Gamze Munzur

Betül Saruhan

Eyüp Sunar

Alev Tutkun

Hasan Ulvi Zengin

YÖNETİM KURULU YEDEK

Tansel Aktuğan

Arzum Gülden Demirci

Yılmaz Kaplanseren

Fidan Kara

Dilara Akcansoy

İrsan Güneş

Fikriye Sayar Arslan

Ezgi Albayrak

Sevilay Şentürk

Yeter Yılmaz

Şükran Tanyeli

Yeşim Erdal

Filiz İnan

Hande Durak

Aziz Örtül

Sinan Durur

İL DELEGESİ

Eren Ali Bingöl

Hakkı Demir

Gülbahar Durak

Niyazi Talay

Nursen Temizel

Caner Tekin

Yeşim Tuna

Arslan Yalçıner