Çanakkale Geçilmez

Bu haber 1379 kere okunmuş.04 Ağustos 2017, Cuma - 18:13

Bayburt Dağçatı Köyü Derneği’nin koordinatör olduğu, Tuzla Halk Eğitimi Merkezi’nin ortak olduğu İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın desteklediği ‘’Neslimiz Tarih Yazan Büyüklerini Tanıyor’’ adlı proje kapsamında 46 katılımcıyla 29-30 temmuz 2017 tarihinde Çanakkale’ye alan gezisi düzenlendi.

Bayburt Dağçatı Köyü Derneği Başkanı Levent AYAZ; “ Çanakkale Savaşı, millet olarak, Çanakkale’nin geçilmeyeceğinin tüm dünyaya haykırışımızın bir zaferidir. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi için yüz binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşı, aslında vatanımızın değerinin ve bu emanetin ağırlığının da bir göstergesidir. O yüzden bu büyük zaferin değerini çok iyi anlamalıyız. Bugün ülkemizi bölmeye çalışan dış mihrakların türlü türlü oyunlarına hiçbir zaman gelmemeliyiz. Bir olmalıyız, birlik olmalıyız, kenetlenmeliyiz” dedi.

Ayaz, “ Projemiz kapsamında bizlere destekleri hiçbir zaman esirgemeyen Tuzla Kaymakamımız Ali Rıza Çalışır’a, Tuzla Belediyesi Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya ve Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Metin Çangır’a   teşekkür ederim” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki