Bilecikliler Tek Yürek Oldu

Bu haber 6265 kere okunmuş.26 Şubat 2019, Salı - 09:56

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda 23 Şubat 2019 Cumartesi günü Bilecikliler Gecesi düzenlendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, birlik ve beraberlik ile Tuzla’yı daha ileri seviyelere taşıyacaklarını söyledi.

Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bilecikliler Gecesi’nde misafirleri fuaye alanında Türk Devletleri bayrakları ile tarihe tanıklık etmiş ünlü kişiliklerin mizanseni karşıladı. Bilecikliler Gecesi’ne Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Tuzla Müftüsü Ali Erhun, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin yöneticileri ile Bilecikliler katıldı.

Bilecik; Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş’un Şehridir
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunmasıyla başlayan gecede Fetih Mehter Takımı ihtişamlı
gösterisi ve müzikleri ile gönülleri fethetti. Yöresel halk oyunları ekibi, zeybek oyunları ile göz doldurdu. Bilecik kimliğini ve kültürünü yansıtan halk oyunları ve müziklerden oluşan potpuri, hemşehrilerin memleket özleminin sesi oldu. Bilecik’i tanıtan slayt gösteriminin ardından selamlama konuşmasını Tuzla Bilecikliler Derneği Başkanı Efrayim Cavak yaptı. Cavak, “Bilecik denilince diriliş, kuruluş, kurtuluşun şehri Bilecik demek, Şeyh- Edebali demek, Dursun Fakıh demek, Ertuğrul ve Osman Gazi demek, Osmanlı Devleti ve Atatürk demektir. Bilecikliler Gecemize katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Derneklerle Yaptığımız Çalışmalara Ayrı Önem Veriyorum
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’daki en önemli başarının birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu söyledi. Bu başarıda hemşehri derneklerinin çok önemli bir pay aldığını belirten Başkan Yazıcı, “Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu ile Tuzla ortak çatısı altında birlik ve beraberliği sağladık. Gelenek, görenek ve ananelerimizi yeni nesillere aktarabilmek için derneklerle yapmış olduğumuz bu çalışmaya ayrı önem veriyorum. Emeği geçen herkese ve onlara destek veren sizlere yürekten teşekkür ediyorum. İlçemizi daha ilerilere taşımak, birlik ve beraberliğimizi en üste çıkarmak, yüreklerimizi tokuşturmak için bundan sonra da el ele sevinçlerimizi paylaşarak yüceltmek, acılarımızı ve kederlerimizi paylaşarak azaltmak, daha güzel günleri birlikte yakalayabilmek için kenetlenip daha güzel günlere gideceğiz.
Geçmişten, maziden bu güzellikleri yaşatan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin.” dedi.
Tuzla Bilecikliler Derneği Yönetim Kurulu, günün anısına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya hediye verdi. Bilecikli Irmak Fidan’ın İstiklal Marşımız’ı ezbere okuması hemşehrilerinin yüreğinde yer aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki