Berat Albayrak Tuzla'da Sanayici ve İşadamlarıyla Bir Araya Geldi

Bu haber 716 kere okunmuş.20 Haziran 2018, Çarşamba - 20:57

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Yönetim binası konferans salonunda iş adamlarıyla bir araya geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Tuzla İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini ve 24 Haziran seçimlerinin kritik bir viraj olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a Tuzla İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Yönetimi, AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Mehmet Çelikel ve İsmail Çolak, Tuzla Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erkan Yavuz Atagün ve Yönetimi ile Tuzla’daki Sanayi Bölgelerinin Başkanları ve Yönetimleri katıldı.

24 Haziran seçimlerinin, oy vermenin de ötesinde bir süreç olduğunu ifade eden Albayrak, AK Parti iktidarlarında Türkiye ekonomisinin dört kattan fazla büyüdüğünü ve Türkiye'nin bölgesindeki en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldiğini anlattı. 
Albayrak, Türkiye'nin özellikle son 5 yıldır, içeride ve dışarıdaki terör örgütleri ile onlara destek veren küresel güçler tarafından organize edilen operasyonlarla karşı karşıya olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin rekor büyümesine rağmen, uluslararası derecelendirme kuruluşlarının seçim öncesinde not düşürdüğünü belirten Albayrak, “ Tüm bu saldırılarda ve girişimlerde yer alanlar, hiçbir ortak zemini olmamasına rağmen, tek bir noktada buluşuyor. O da Türkiye'yi yıkmak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı yıkmak, itibarsızlaştırmak” diye konuştu.

Albayrak, muhalefetin tek önemli motivasyonunun ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik ektikleri nefret tohumu olduğunu belirtti. Albayrak, şöyle konuştu: 
"Bugün dillerinden düşen nefret söyleminde, iftiralarda yurt dışı terör örgütü, PKK, FETÖ'nün imzası yok mu? 15 Temmuz'da FETÖ'cüler tarafından bombalanan Gazi Meclis'te ellerine FETÖ'nün verdiği paçavraları sallayanlar bunlar değil miydi? Başörtüsünün üniversitelerde, kamuda serbest bırakılmasına karşı çıkanlar bunlar değil miydi? 2013'te, '2018'de herkese zorla başörtüsü taktıracaklar' demişler. 2018 geldi, geçiyor. Öyle bir durum yok ortada. 10 yıllarca bu ülkenin potansiyeli ve enerjisini sahte korkularla yok ettiler. Sırtını Kandil'e dayayanlar bunlar değil mi? Doğuyu, Güneydoğu'yu yakanlar, yıkanlar... Suruç'ta yaşananlar, videoları izledik. Saldırı anı ortada. Ortaya atılan iddiaların tamamının yalan ve iftira olduğu açık. İnsan utanır ama utanmaları da yok ki. Bursa'da şehit annesinin tepkisine tahammül edemeyenler, Türkiye'yi kamplaştırma noktasına getiriyor. Beş benzemezi bir araya getiren bu akıl ve plan emin olun bu topraklarda yazılmadı. Beş benzemez hangi akıl ve planla bir araya geliyor. 'Herkese 3-5 bin dağıtacağız' diyorlar. Sonra da dükkanları kapatacağız herhalde. Biliyorsunuz, 90'larda öyle bir hikaye oldu, 2001'de de ekonomik kriz. O yüzden, birilerinin ekonomi diye bir derdi yok” diye ifade etti.

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Yönetim binası konferans salonunda iş adamlarıyla bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, konuşmasının ardından basına kapalı olarak geçilen soru cevap kısmında işadamlarının kendisine sordukları soruları cevapladı.

Program sonunda İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Celal Kopuz, Bakan Albayrak’a hediye takdiminde bulunarak kendisine teşekkür etti.

Etiketler: berat albayrak   albayrak   tuzla   şadi yazıcı   ak parti    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki