Tuzla’da yolcu minibüsü ile yol keserek yaşlı çiftin yaya geçidinden karşıya geçmesini sağlayan Minibüs Şoförü İsmail Akçağ, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile bir araya geldi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Biz toplum içerisinde bu tür insanı insan yapar değerlerin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz” dedi.

Tuzla Belediyesi binasının önünde yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen yaşlı çifte yol veren minibüs şoförü diğer araçların durmaması üzerine aracıyla iki şeridi kapatarak çifte yardımcı olmuş ve güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler ile tüm yürekleri ısıtmıştı. O minibüs şoförü ile Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi yazıcı bugün bir araya geldi. Başkan Yazıcı, Minibüs Şoförü İsmail Akçağ’a davranışından ötürü teşekkür ederek Kol Saati ve Kalem hediye etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Biz toplum içerisinde bu tür insanı insan yapar değerlerin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz” dedi.

Minibüs Şoförü İsmail Akçağ’a teşekkür eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Hem şahsım, Hem Tuzla Halkı, hem de Ülkem adına kaptanıma teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir hareket ile hem toplumsal bir dayanışmayı hem de insana saygıyı gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Biz toplum içerisinde bu tür insanı insan yapar değerlerin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Mağdur insanların yanında olmak, insanlara toplumda öncelik tanıyabilmek, insanların şahsiyetine saygı duyabilmek medeniyetin esaslarıdır diye düşünüyoruz. Burada trafik kurallarında ufak tefek eksiklikler ile beraber görülen hareketin güzelliği her şeyi unutturuyor. Tabi ki yayalara da özellikle dezavantajlı kesimlere de avantaj sağlayarak onlara yardımcı olarak trafiğin akışının sağlamamız lazım diye düşünüyorum” dedi.

Yaşadığı olayı anlatan Minibüs Şoförü İsmail Akçağ,” Bu konu çok abartılacak bir konu değil. Yapılması gereken bir olaydır. Yayalara yol vermek için durdum. Soldan gelen araçlar durmadı. Ben el işareti yaptım, yine durmadılar. Çok kötü oldum, ben de hemen yolu kestim. Yaşlılarımıza yayalarımıza öncelik tanıdım, öncelik zaten onlarındı. Kim olsa aynı şeyi yapardı. Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’da yayınladı bunu. Biz de sosyal medyadan gördük. Buraya geleceğimizi tahmin etmedik. Buraya geldik. Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Tüm Türkiye görsün. Öncelik Yayalarındır” dedi.