Tuzla Belediyesi, sokak iftarları düzenleyerek Ramazan ayının bereketini Tuzla halkıyla paylaşıyor.

Tuzla Belediyesi, Aydıntepe Mahallesi Yeşildere Caddesi’nde 3 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. Mahalle halkını bir araya getiren iftarda Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Aydıntepe Mahallesi sakinleri birlikte iftar açtı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftardan önce caddeyi gezerek vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.

Davetimize Katılarak İftar Sofralarımızı Güzelleştirdiniz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sokak iftarına katılan vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Yazıcı, “Rabbim bu mübarek Ramazan ayında ibadetlerimizi, tutmuş olduğumuz oruçları yüce katında en makbul şekilde kabul eylesin. Bugün davetimize icabet ettiniz, şeref verdiniz. Allah razı olsun. Biz iftar sofralarını hazırlayan arkadaşlara da teşekkür ediyoruz ama önemli olan bu sofraları süsleyen sizlerin davetimize icabet etmesi ve kardeşliğimizi pekiştiren bu iftar sofralarını güzelleştirmenizdir. Şimdiden Kadir Gecenizi kutluyorum. Rabbim önümüzdeki bayrama da bizleri ulaştırır inşallah” şeklinde konuştu.

Tuzlamız’ı Daha İyi Yerlere Taşımak İçin Gayret Sarf Ediyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’yı hem kentsel hem de toplumsal olarak daha iyi noktaya getirmek için çalıştıklarını söyledi. Başkan Yazıcı, “31 Mart seçimlerini yaşadık. 5 yıl daha sizlere hizmet etme onur ve gururunu yaşatan seçim sonuçlarıyla göreve başladık. Bizi takdir eden, bizi destekleyen, dualarıyla yanımızda olan siz değerli halkımızdan Allah razı olsun. Size hizmet etme onurunu veren Rabbim’e hamt ediyorum. İnşallah 5 yıl daha beraber hizmet edeceğiz. Tuzlamız’ı birçok imkandan uzak kalmasına sebep olan uzaklığımıza rağmen bir cazibe merkezi oluşturmak, kentsel ve toplumsal yapıyı daha iyi noktaya getirmek için elimizden geldiğince daha iyi şekilde çalışacağız. Özellikle birlik ve beraberliğimiz için gayret sarf ettiğimiz derneklerimizle, gönüllülerimizi bir araya getiren Gönül Elleri Çarşısı’nda engellisi, yetimi, kimsesizi, yaşlısı, dulu, sosyal açıdan dezavantajlı 21.884 aileyle birlikte olmak için gayret sarf ediyoruz. Kent Konseyi’nde, Gönül Elleri Çarşısı’nda bütün gönüllülerimizle beraber yüreklerimizi tokuşturarak Tuzlamız’ı daha iyi yerlere taşımak için gayret sarf ediyoruz. Bundan sonraki hizmetlerimizde özellikle de sizlere layık olabilmek için gayret ve çabamızı sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanımızı İçimizden Çıkartalım
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi. Binali Yıldırım’ın Tuzla’da oturduğunu ve seçilmesi halinde Tuzla’nın daha fazla hizmetten faydalanacağını belirten Başkan Yazıcı, “İstanbul’un nüfusunun yüzde 1,5 oranına sahibiz ama daha fazla hizmet almak zorundayız. Neden? Coğrafi alanımız nüfusu bizden fazla olan ilçelerden daha büyük. Bizim daha çok hizmet alabilmemizin bir yolu var. Biz eğer İstanbul’un en ucunda olup hizmeti daha çok almak istiyorsak Büyükşehir Belediye Başkanını içimizden çıkartarak yüzde 1,5’luk payımızı daha yükseğe çıkartabiliriz. Ben özellikle de Binali Yıldırım Beyefendinin selam ve saygılarını iletiyorum. Tuzla’dan çıkmış bir Büyükşehir Belediye Başkan adayının İstanbul ve Tuzlamız için hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. 23 Haziran seçimlerinin ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. Sizi Allah’a emanet ediyorum, Binali Yıldırım’ı da size emanet ediyorum” dedi.
Tuzla Belediyesi’nin Aydıntepe Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarı, orta oyunu, Hacivat-Karagöz oyunu da yer alan geleneksel Ramazan etkinlikleri ile sona erdi.