Başkan Yazıcı, Şile Belediyesi 2. Kitap Festivali’nde Eserlerini İmzaladı

Bu haber 1822 kere okunmuş.01 Ağustos 2018, Çarşamba - 11:51

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şile 2. Kitap Festivali’ne katılarak kaleme aldığı 3 eseri okuyucuları için imzaladı.

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Şile 2. Kitap Festivali, 28 Temmuz 2018 Cumartesi günü başladı. Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı ile yayın evlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Festivalin ilk gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, İsmet Uçma, Hulusi Şentürk ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şileliler ile bir araya gelerek kitaplarını imzaladı. 

Toplumu Kitaplarla Buluşturarak Başarılı Olacağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada ““Kitap zehir olsa da panzehiri yine kitaptır” diyerek kitap okumanın önemini vurguladı. Başkan Yazıcı, “Dünyada artık şehirler yarışıyor. Bu yarışı başarmamızın tek bir yolu var; kitapla buluşmak, okumak ve yazmak. Okumanın her metodunu ortaya koyabilen, bunu yapan arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Dünyadaki yarış kulvarında artık üniversiteler, kütüphaneler, bilim, sanat, kültür merkezleri yer alıyor ama kitapsız hiçbir şey olmuyor. İnşallah biz de toplumu kitaplarla buluşturarak bu yarışta başarılı olacağız. Ne okuyacaksak okuyalım, ne yapacaksak yapalım ama çok iyi biliyoruz ki insan aklı ile var olma mücadelesini başarmış bilgi de zekanın kementidir. Ne kadar zeki olursak olalım okumak zorundayız. Bilgi ile donandığımız zaman ancak özgür olabiliriz. Ne olursa olsun okuyalım” dedi.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki