Başkan Yazıcı: Hemşehri Dernekleriyle Birlik ve Beraberliğimizi Sergiledik

Bu haber 634 kere okunmuş.26 Şubat 2019, Salı - 10:01

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda 24 Şubat 2019 Pazar günü Gümüşhaneliler Gecesi düzenlendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Hemşehri dernekleri ile Tuzla’da birlik ve beraberliğimizi sergiledik” dedi.

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması Gümüşhaneliler Gecesi Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Geceye AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Gümüşhane Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin yöneticileri ile Gümüşhaneliler katıldı.
Gümüşhaneliler, davul zurna eşliğinde yöresel halk oyunlarını sergilediler. Yöresel sanatçıların eşliğinde keyifli vakit geçiren Gümüşhaneliler, memleket hasretini Tuzla’da hemşerileriyle birlikte giderdi. Nisa Genç isimli 7 yaşındaki küçük kız çocuğunun İstiklal Marşımız’ı ezbere okuması, Gümüşhaneliler’i gururlandırdı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da Birlik ve Beraberlik İçin Öncülük Ediyor
Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Turan Alemin, gecenin açılış konuşmasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Alemin, “Tuzla Belediyesi’nin katkıları ile bu yıl 8.si düzenlenen Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda birlikte olduğumuz için gururluyuz. 8 yıl evvel Tuzla’dan kalkan aydınlık treninde dostluk, birlik, beraberlik kültürel kaynaşma gibi konularda öncülük edip yol gösteren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Gümüşhaneliler olarak sonsuz teşekkürler sunuyorum.” dedi.

Hemşehri Dernekleriyle Birlik ve Beraberliğimizi Sergiledik 
MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat’ın selamlama konuşmalarının ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Gümüşhaneliler’e hitap etti. Tuzla’daki hizmetlerin gerçekleştirilmesinde ortak aklın önemine vurgu yapan Başkan Yazıcı, “Tuzla’da tüm hizmetleri sizinle birlikte yaptık. Hemşehri Dernekleri ile Tuzla’da birlik ve beraberliğimizi sergiledik. Emeği geçen dernek başkanlarım başta olmak üzere onlara desteklerini sunan siz değerli halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Tuzla’da her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Size hizmet etme fırsatını veren Rabbim’e hamd ediyorum” dedi.
Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Başkan Yardımcısı Servet Yerli, gecenin anısına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Gümüşhane’nin yöresel lezzetlerini hediye etti.

Uçma: Şadi Başkanımız Partiler Üstü Bir Kazanım
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma da yaptığı konuşmada Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Uçma, “Şadi Başkan, hazık bir hekim, müthiş bir entelektüel, düşünürümüz. Sadece Belediye Başkanımız değil toplumumuzun ve medeniyetimizin gerçekten partiler üstü bir kazanımıdır. Allah muvaffak etsin” dedi.
Gümüşhaneliler’e birlik ve beraberliği için teşekkür eden AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, “Vatan savunması ve aşkında vatan varsa her şey teferruat diyebilen Gümüşhaneliler tarihte dirençlerini daima göstermişlerdir. Gümüşhane olarak sadece bu ülkenin değil, bütün mazlum dünyanın oksijen ve nefes borularısınız.” dedi.
Tuzla’dan Anadolu’ya Gümüşhaneliler Gecesi’nde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ve Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Turan Alemin, “Çırpınırdı Karadeniz” türküsünü birlikte seslendirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki