Başkan Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Sakinleriyle Halk Meclisi’nde Buluştu

Bu haber 796 kere okunmuş.24 Kasım 2017, Cuma - 16:17

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Halk Meclisi’nde bölgesel gelişmeyi hızlandıracak imar planı ve projeleri açıkladı. Başkan Yazıcı, “Aydınlı’ya müthiş projeler kazandırıyoruz” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Halk Meclisi’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Yoğun katılımlı toplantıda Aydınlı Mahallesi özeli ve ilçe vizyonunu yakından ilgilendiren yatırım ve projeleri hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, vatandaşların sorularını da yanıtladı. Tuzla Erzurum Horasanlılar Derneği Başkan Yazıcı’nın fotoğrafı ve “Sizinle Gurur Duyuyoruz” mesajı ile afiş astı, Aydınlılı gençler de Başkan Yazıcı’ya hizmetleri için teşekkür plaketi takdim etti. 

Tuzla’nın Gelişiminde 2 Öncelikli Hedef
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, hem Tuzla genelinde hem de Aydınlı’da ilçenin gelişimiyle ilgili 2 öncelikli hedefi ve bu hedefin gerçekleşmesini sağlayacak olan hizmetleri paylaştı. Bu hedefleri “Yerleşme ve yaşama arzusu taşınan bir ilçe” ve “Gezip görülecek bir ilçe” başlıkları altında toplayan Başkan Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “6 asra yakın geçmişi bulunan Aydınlı Mahallesi’nin gelişimini, özellikle ulaşım projeleriyle planladık. Tuzla’da bütün bu dezavantajları avantaja çevirebilecek, Tuzlamız’ın yerleşim ve yaşamak için arzu edilen bir yer olmasını sağlayacak, gezip görülecek, rekreasyon, gezi ve eğlence alanlarından faydalanılan bir Tuzla olmasını arzu ettik. Bunları yaparken de yerleşim alanlarında yeteri kadar yeşil alan, yeteri kadar sağlık alanı, gezi alanı, eğitim alanı ve modern hayatın vazgeçilmez unsuru ulaşımla birlikte tabi ki eğitim ve sağlık konusunda her türlü çalışmayı gerçekleştirdik”  

Aydınlı’nın Her Yere Ulaşımı Kolaylaşıyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, hedeflerin gerçekleşmesini sağlayacak en önemli hizmetlerden birisinin ulaşım projeleri olduğunu vurguladı. İçmeler-Aydınlı Yolu, Hal bölgesi-Sabiha Gökçen Havaalanı bağlantı yolu, Gürpınar Caddesi, TEM yan yolu, Emlak Konutları-Sabiha Gökçen Havaalanı bağlantı yolu, Aydınlı-Orhanlı yolu gibi projeler ile hem mahalle içi hem de mahallenin 4 yöne ulaşımının kolaylaştığını belirten Başkan Yazıcı, “Doğuya, batıya, kuzeye, güneye, her noktaya çıkış sağlayan ulaşım aksları oluşturduk” dedi. 

Mezbahanın da Olduğu Bölge Konut Alanı Olarak Planlanıyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, mezbaha alanı ve Çamlıbelde Yolu Caddesi’ni kapsayan planlama hakkında da bilgi verdi. Başkan Yazıcı, “Mezbaha alanı, Aydınlı 116 parsel, 466 parsel, 468 parsel, 469 parsel ve yakın çevresini kapsayacak şekilde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Şehir Planlama Müdürlüğü tarafından 1/5000 ölçekli nazım imar plan çalışması yapılıyor. Mezbahanın ve hayvan borsasının bulunduğu yerde kokudan kaynaklı çok sayıda şikayet oluşuyor. Bu bölgenin konut alanı olarak planlaması hazırlanıyor” şeklinde konuştu. 

Necip Fazıl Kültür Evi Hizmete Başlıyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kültürel ve sosyal belediyecilik hizmetlerinin de gelişime olan katkısına değindi. İstanbul’un ilk Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’ni Aydınlı’da hizmete sunduklarını belirten Başkan Yazıcı, “Necip Fazıl Kısakürek’in Aydınlı’da okuduğu okulun restorasyonunu yaptık. Üstadın babası Gebze’de ağır ceza reisiyken ilkokulu okuduğu bu binayı yenileyerek O’nun derinli, misyonu, vizyonu ve aklıyla güzel işlerin yapıldığı, eğitime ve kültürel faaliyetlere fayda sağlayacak bir hale gelmesi için güzel bir çalışma oldu. Aydınlı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği ile birlikte Necip Fazıl Kısakürek Kültür Evi’nde sosyal ve kültürel faaliyetleri birlikte gerçekleştireceğiz. Bu konuda protokolümüzü de imzaladık” 

Planlama Olmadan Gelişme Mümkün Değildir
Bir şehrin gelişmesindeki en önemli ve ilk yapılması gereken yatırım planlarıdır. Planları olmayan bir yerde gelişim mümkün değildir. Aydınlı’nın gelişimini istikamet düzeltmeleri, planlar ve ulaşım ağlarının zenginleşmesiyle hızlandırdık. Aydınlı’nın gelişiminin planlı bir şekilde sürmesi için gayret ediyoruz. Konaşlı Mevkii’nde TOKİ Genel Müdürlüğü tarafından plan bütünlüğü sağlanacak şekilde 1/5000 ölçekli nazım imar planı yapılıyor. Biliyorsunuz burası eskiden İleri Teknoloji Merkezi olarak ayrılmıştı. 40 yıllık bir meseleydi. TOKİ ile yaptığımız görüşmelerden sonra istimlak alanından çıkardığımız 501 parselde 1/5000 ve 1/1000’lik planlar aralık ayında askıya çıkacak ve bir ay sonra da planı bitmiş olacak. Bu planlama doğrultusunda burası Aydınlı ve Tuzlamız için çok ciddi bir gelişme alanı olacak. Ben hatırlarsanız yıllar önce “TOKİ burada güzel projeler düşünüyor. Sakın yerlerinizi satmayın” dedim. Konaşlı mevkisinde müthiş bir planlama olacak. Bu planlama Aydınlı’nın gelişim hızını 2’ye katlayacak ve Tuzlamız için güzel bir çalışma olacak”
Başkan Yazıcı, Aydınlı’nın Gelişimini Tetikleyecek Yeni Projeleri de Açıkladı
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı ve yakın çevresinin gelişimini tetikleyecek 3 önemli projeden 2’sini ilk kez bu toplantıda açıkladı. Başkan Yazıcı, Aydınlı Meyve Sebze Halinin yanı sıra Benim Köyüm Benim Çiftliğim ve Kemiklidere çevre ve peyzaj düzenleme projeleri hakkında görselleri ile birlikte bilgi verdi. Hal projesinin istihdam ve katma değeri ile Tuzla’ya yapılacak önemli bir yatırım olduğunun altını çizen Başkan Yazıcı, diğer 2 proje hakkında şu bilgileri paylaştı: “Aydınlı’da eski çöplük alanının üzeri rehabilite edildi. Bu alana Benim Köyüm, Benim Çiftliğim projesi yapılıyor. Köy ve çiftlik hayatının yaşanacağı doğal bir park ortaya çıkıyor. 250 dönümlük arazide Aydınlı’nın nefes alacağı, müthiş bir doğal yaşam alanı oluşuyor. Ülkemizde bu projenin benzeri bulunmuyor. İBB tarafından ihalesi yapıldı, inşaatına başlandı.
Kemikli Dere’nin 7. yan kolunda İSKİ tarafından güzel bir proje yapılacak. İstanbul’da dere ıslahında ve çevre düzenlemesinde bir ilk gerçekleştirilecek. Dere boyunca çevre düzenlemesi, yeşil alanlar ve spor alanları yapılacak. Bu proje Aydınlı’ya farklı bir hava katacak.”
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, toplantıda vatandaşların sorularını da yanıtladı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki