Sosyal Medya halk günlerinde vatandaşla bir araya Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, CHP’nin Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy’a ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim dönemindeki projelerinin takipçileri olduğunu belirterek, “Şimdi İBB olarak yetki sizde, her yerde dile getirdiğinin o malum, “İDO iskelesindeki Kebapçıyı oradan çıkartacaksınız, İSTON’un bulunduğu yeri Kent Parkına çevireceksiniz, İDO seferlerini tekrardan başlatacaksınız” diyerek hem Gürsoy’a hem de İmamoğlu’na yüklendi.

Vatandaşın İDO iskelesinin tekrardan hizmete açılmasıyla alakalı isteğini cevaplayan Yazıcı, yıllardır bu konuyu anlatmaya çalıştıklarını, az yolcu ile burada seferlerin başlayamayacağını, İDO’nun bu şartlarda zarar edeceğini ifade etti.

Hatta burada kebapçı açıldığı için kendilerine dava açıldığını da belirten Başkan Yazıcı, “Burayı yıllarca siyasi malzeme yaptılar kendilerine. Defalarca dile getirdik, buranın yetki alanı Büyükşehir Belediyesi. Her şeye rağmen ben o iskelede yıkım yaptım. Bizi mahkemeye bile verdiler.

Şimdi bunu iddia eden, beni mahkemeye veren kişi Salim Gürsoy beyefendi, iskeleyi kurtaracak, takip ediyorum. Öyle laf olsun diye konuşmak yok. Hadi buyrun iskele orada, kebapçıda orada. E hadi kaldırın, bekliyoruz.

Artık kendisi İSTON’da Yönetim Kurulu Üyesi olmuş. Yeri geldi söyleyelim. Kendisi ve İBB adayları seçim döneminde İSTON alanının yerine Kent Parkı yapacaklarını söylediler. Kent parkının da yapılmasını bekliyoruz” diyerek, konuların takipçileri olacaklarının altını çizdi.