Mustafa Kemal Atatürk’ün Tuzla’yı 2. Kez şereflendirişinin 91. Yıldönümü, ADD Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada’nın girişimiyle İçmelerdeki tarihi Tuzla Otelinin bahçesinde düzenlenen etkinlikle ilk kez kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tuzla’yı 2.kez ziyaret etmesinin 91. Yılı ADD Tuzla Şubesi tarafından organize edilen bir dizi etkinlikle kutlandı. İçmelerdeki tarihi Kaplıca Otel bahçesinde düzenlenen etkinliğe ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’ta katıldı.

Etkinlikler kapsamında Atatürk Resimleri Sergisi açılırken, Atatürk’ün Tuzla’ya geldiği zaman kaldığı oteldeki odası yeniden düzenlenerek, ADD Tuzla Şubesi Anı Odası olarak açıldı.

Atatürk’ün Tuzla’yı 2. Kez ziyaret etmesinin 91. Yıldönümü ADD Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada’nın girişimleriyle ilk kez kutlandı. Şengül Özpagada yaptığı açıklamada, “ İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olan Tuzla, Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu ile iletişim ve ulaşımın kilit noktası olarak tarihi sorumluluğunu yerine getirmiştir. Kurtuluş savaşında tarihin en büyük destanlarından birini yazan kahraman milletimiz, istiklal aşkı ve bağımsızlık inancı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında toplanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tuzla’yı ikinci ziyaretinin 91. yıldönümü, hem ilçemizin kurtuluş savaşında Atatürk’ün liderliğinde savaşa katkısının, hem de tarihi sorumluluğunu yerine getiren ilçemize Atatürk’ün verdiği önemin göstergesi olarak tarihi öneme sahiptir.

Bu önemli günü bizlerde bir dizi kültürel etkinlik ile hatırlatırken, kültür ve sanata her daim destek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle bir kez daha anıyoruz” dedi.