Atatürk’ü Saygıyla Andık

Bu haber 626 kere okunmuş.10 Kasım 2017, Cuma - 19:54

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Tuzla’da da törenlerle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında ilk tören Tuzla Sahil Tören Alanı’nda düzenlendi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kamu kurum ve kuruluşları, kamu yararına çalışan dernek temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler konuldu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de “Ti” işaretiyle iki dakikalık saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu ve Türk bayrağı önce göndere çekildi, sonra yarıya indirildi. 

Tuzla Anadolu Lisesi, Atatürk’ü Anma Programı Düzenledi
Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programı, Tuzla Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirildi. Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Tuzla Anadolu Lisesi tarih öğretmeni İrem Çelik yaptı. Törende yayınlanan Son Yolculuk isimli Atatürk belgeseli ilgiyle takip edildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan Zeybek gösterisi ve şiir sunumu ile devam eden program, Tuzla Anadolu Lisesi Korosu’nun Atatürk’e hitaben hazırlanan şarkıları okumasıyla sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki