Atatürk Düşünce Derneği Tuzla Şubesi’nden Çocuk İstismarı Konulu Basın Açıklaması

Bu haber 694 kere okunmuş.24 Şubat 2018, Cumartesi - 19:07

Atatürkçü Düşünce Derneği Tuzla Şubesi, son günlerde ülkemiz gündeminden düşmeyen çocuk istismarı ile ilgili “ Çocuk Susar, Sen Susma” Tuzla Sahil Tören alanında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından da çok sayıda vatandaş katıldı.

“ Çocuk Susar, Sen Susma” konulu Atatürkçü Düşünce Derneği Tuzla Şubesi Başkanı Şengül Özpagada basın açıklamasında, “ Bugün buradan hiç susmadığımız ve susmayacağımız geleceğimiz, umutlarımız olan çocuklarımızın evde, okulda, sokakta uğradıkları cinsel taciz, tecavüz ve küçücük bedenlerinin maruz kaldığı işkence sonucu ölümlerine sessiz kalmamak için sesleniyoruz. Kadına erkeğe çocuğa hayvana sapıklık düşünen bu zihniyetler karşısında gerekenin bir an önce yapılması için son ses bağırıyoruz. 4.5 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunanlara 3 yaşındaki çocuğa nefsi uyanan hastalıklı ruhlara hayvanlara demir sopalarla işkence edip istismarda bulunan insan görünümlü yaratıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz” dedi.  
Atatürkçü Düşünce Derneği Tuzla Şube Başkanı Şengül Özpagada basın açıklamasında, çocuklarımıza kendilerini nasıl korumaları gerektiğini öğretmemizin gerektiğini de ifade ederek, “ Çocuklarımıza kendilerini nasıl korumaları gerektiğini anlatıp susmamalarını mahrem bölgelerine yaklaşmaya çalışan her kim olursa olsun şikayet etmeleri gerektiğini öğretmeli öğütlemeliyiz. Hangi siyasi parti görüşünde olursak olalım bu çocukların bu masumların bu mağdurların sesi olup GEREKLİ YASALARIN ÇIKMASI İÇİN birlik olamıyorsak insanlığımızdan utanalım. Bu işlenen suçun karşısında her türlü söylenen söylem hafif kalır. Adalet Bakanlığı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni yasa düzenlemeleriyle topluma ailelere çocuklara kadınlara hayvanlara bu acıyı yaşatanlara hadımsa hadım idamsa idam yüreği yanan erkekliğinden kadınlığından hatta insanlığından utanan 80 milyon yüreğini soğutacak icraat bekliyoruz. Bu suçun iyi hali olmaz. Tecavüze uğramış ‘’küçüğün rızası’’ olmaz. Çocuk ilgi çekmek için tecavüze uğradım diye yalan söylemez. Çocuktan gelin ve damat olmaz. 18 yaşın altındaki her birey çocuktur” diyen Şengül Özpagada, konuşmasında Atatürk’ün şu iki sözünü de ekledi;

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. (ATATÜRK)
Kadınlar yerlerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıktır. (ATATÜRK)

Özpagada basın açıklamasının sonunda, “ Her şeye rağmen, karanlık zihinlere rağmen Kadınlar her alanda erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacak çocuklarımızı hayalini kurduğumuz barış sevgi merhamet ile güven içinde yaşayacakları günlere hazırlayacaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki