Tuzlaspor korona virüs salgını nedeniyle uzun bir aradan sonra yeniden idmanlara başladı. Tuzla Belediye Spor Tesisleri’nde Teknik Direktör Taner Taşkın nezaretinde çalışmalara başlayan mavi-beyazlılar bugünkü idmanda bol bol koşu yaparak kondisyon depoladı.

AMERİKA’DA Kİ IRKÇILIĞI PROTESTO ETTİLER

Amerika’nın Minnesota şehrinde polis şiddeti sonrası hayatını kaybeden George Floyd için Amerika genelinde gösteriler düzenlenirken, siyahilere karşı bazı kişilerce uygulanan şiddete Tuzlaspor Kulübü de sessiz kalmadı. Mavi- beyazlı futbolcular siyahilere karşı uygulanan şiddeti idman öncesi hep birlikte poz vererek protesto ettiler. Tuzlaspor’un teknik heyet ve oyuncuları bir araya gelerek, diz çöktü ve ırkçılığa karşı desteğini verdi. Çektirilen bu fotoğraflada da ırkçılığa karşı olunduğunun mesajları verildi.

TAŞKIN “BÜYÜK ÜZÜNTÜ HİSSETTİK” DEDİ.

Tuzlaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın “Amerika’da yaşanan olaylarda öfke, nefret, acı, üzüntü hissettik. Futbolda, işte, okulda, her yerde, her gün ırkçılığa maruz kalan tüm siyahi insanlar için üzüntü duyuyoruz. Irkçılığın bir an önce sonlanması gerek. Biz de Tuzlaspor Kulübü olarak “Irkçılığa hayır” mesajını bu fotoğrafla veriyoruz” dedi.