AK Tuzla’da Suat Durak Dönemi Başladı

Bu haber 1379 kere okunmuş.15 Nisan 2018, Pazar - 22:59

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Tuzla Belediyesi yanında kurulan çadırda düzenlendi. Tek liste ile gidilen kongrede bütün delegelerin oylarını alan Suat Durak, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı oldu.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Tuzla Belediyesi yanında kurulan çadırda yapıldı. Kongreye partililer yoğun ilgi gösterirken, kongreye katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım salona girdiği anda büyük bir coşku yaşandı.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Başbakan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş, Erol Kaya gibi isimler ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural ve Mehmet Çelikel, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, STK başkanları, Mahalle Muhtarları ve AK Parti’ye gönül vermiş Tuzlalılar katıldı.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde ilk olarak konuşan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci oldu. Sebahattin Demirci, konuşmasında bugüne kadar kendi yönetiminde çalıştığı arkadaşlarına teşekkür ederek, “ Bugüne kadar partimizin kurulduğu 2001 yılından itibaren çeşitli görevlerde bulunmuş bir kardeşinizim. 1 Kasım 2013 İlçe Başkanlığı görevine geldim. Göreve geldiğimiz andan itibaren Tuzla’da birlik beraberliği sağlamak oldu. Partimizin kurulduğu ilk günden itibaren bu güne kadar emeği geçmiş teşkilat mensuplarımızı danışma kurulu ve emek platformu çatısı altında topladık ve onların bilgi ve birikimi ile çok önemli süreçleri hep birlikte başarılı bir şekilde atlattık. Teşkilatımız ile gece gündüz demeden terimizin son damlasına kadar çalıştık. Bu dava yolunda bugün bu görevi gönül rahatlığı içerisinde;  birlikte yol yürüdüğüm kader arkadaşım, dava arkadaşım Suat Durak Kardeşime Devrediyorum.  Benden sonra görevi devralacak Suat Durak kardeşiminde üzerine düşeni layıkıyla yapacağından asla şüphem yoktur. Bu nefes bu bedende olduğu müddetçe bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim.  Bu vesile ile AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığımızın 6. Olağan Kongresi başta AK Partimize, Tuzlamıza hayırlı olmasını diliyorum.  Yeni seçilecek olan Suat Durak Kardeşime ve Yönetimine başarılar dilerken her birinizi Allaha emanet ediyor saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.  

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da kongrede yaptığı konuşmada, “ 14 Ağustos 2001 yılında halkımızın gülümsemesiyle Büyük Türkiye Sevdasını başlatan ve Büyük Türkiye Aşkını yaşarken büyük adımlar atarak gelen AK Parti’nin kıymetli mensupları hoş geldiniz. Kongremiz hayırlı olsun. Ne yaptıysak ne başardıysak, yerelde ve genelde birlikte başardık. Hep birlikte büyük zaferlere imza attık. Allah’ın izniyle 2019’a da birlikte hazırlanıyoruz. Önce 2019 Mart daha sonra 2019 Aralık olacak. Ama 2023, 2053 ve 2071 için bugün kongremizde hep birlikte geleceğe birlikte adım atacağız. Hep birlikte yeni bir sayfa açacağız. Hep birlikte bu sayfada biz olacağız. Her seçimden başarıyla çıktık. Birlikte başardığımız her seçimden sonra bundan sonra da birlikte başaracağız. Tekrardan kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Yeni görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Kongreye katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş ve Hayati Yazıcı’da birer selamlama konuşması yaparak, kongrenin hayırlı olması dileklerini ilettiler.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresine katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının başında ülke ve dünya gündemindeki gelişmeleri değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım kendisinin de Tuzla’da oturduğunu belirttiği konuşmasında “ Yaşadığım ilçem olan Tuzla’mızın kongresine katılmaktan dolayı mutluyum” dedi.

Başbakan Yıldırım, “Benim İlçem” dediği Tuzla’da yapılan hizmetleri ve Tuzla’da yapılacak projeleri tek tek açıkladığı kongrede, “ Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’yı bu güzel hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. Tuzla’ya hizmetlerimiz saymakla bitmez” dedi.

“Ne yapıyorsak Türkiye için, İstanbul için, Tuzla için de yapıyoruz” diyen Başbakan Binali Yıldırım, “Tuzla 2002’de neredeydi? Bugün nerede? Bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Tuzla’da 32 okul vardı, bugün 60’a çıktı. Okul sayısı neredeyse iki kat arttı. 2 tane okulumuzun da yapımı devam ediyor. 11 okulumuza spor salonu yaptık, hizmete açtık. Biliyorsunuz Tuzla’ya yakışan bir kültür merkezi ve kütüphane yapıldı, hizmete verildi. Engelliler Merkezi yapıldı, hizmete verildi. 400 yataklı Tuzla Devlet Hastanesi yapıldı, hizmete açıldı. Tuzla’da 15 yılda devlet olarak 22.650 konut yaptık. Bu sadece devletin yaptığı sayıdır. Özel sektörün, inşaatçıların yaptığıyla bu sayı çok daha fazla. 130 dönümlük alan üzerinde kurulan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı hizmete girdi. Tuzla sahilinde rekreasyon projeleriyle düzenleme yapılarak sahildeki vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Sahil yolu projesi ile bütün mahallelerimizin denize ulaşımına imkan sağlandı. İnşallah Tuzla sahilinde su temalı yeni bir park daha yapılacak. Mehmet Akif Ersoy Gemisi gençlik merkezine dönüştürerek Tuzlalı gençlerimizin hizmetine verdik. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’yı bu güzel hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum. İdris Güllüce bakanımıza da Tuzla’ya hizmetlerinden dolayı, ülkeye hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Tuzla Belediyesi’nin yaptığı hizmetler ile ilçenin cazibe kazandığını vurguladı. Başbakan Yıldırım, “Aydınlı, Orhanlı, Mimarsinan mahallelerinin ihtiyacı  olarak Cem Evleri  yapıldı. O mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı görüldü. Tuzla’ya 6 otopark daha yapılacak. Tepeören’e ilk kez kaliteli içme suyunu götürdük. Kızılay Lojistik Merkezi de yine Tuzla’da yapıldı. Bu güzel ilçemize, Tuzla’ya 2003’te doğalgazı getirdik. Türkiye’nin en büyük  projelerinden  biri  olan Tuzla Marina projesi tamamlandı. Tuzla’nın değerine değer kattı. Tuzla’ya içeriden dışarıdan binlerce insan geliyor. Orada vakit geçiriyor, ihtiyacının görüyor. İstanbul’un fethinin 562. kuruluş yıldönümünde bu tesisi de hizmete aldık. Böylece sadece Tuzla’ya cazibe merkezi kazandırılmadı. 4 bin kardeşimize de iş aş imkanı sağlandı. Şu anda Tuzlada  5 organize sanayi bölgesinde 62 bin vatandaşımız  iş  aş  sahibi  oldu” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından geçilen kongrede delegeler 4 sandıkta oylarını kullandılar. Kullanılan oyların ardından Suat Durak AK Parti Tuzla yeni İlçe Başkanı oldu.

Kongrenin ardından AK Parti Tuzla İlçe Başkanı seçilen Suat Durak bir teşekkür konuşması yaparak katılan herkese ve kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 

AK Parti Tuzla 6. Olağan Kongresi'nde Başkan Suat Durak'ın Yeni Yönetim Listesi şu şekilde oluştu

Yönetim Listesi Asil

Arif Çınar

Aydın atlı
Betül Baykal Dinç
Didem Yılmaz
Fethiye Küçük
Hilal Kalafat
Hüsniye Dilek Erdoğan
İlham Ekşi
İsmail Çetin
Kemal Nadir Dönmez
Kenan Yazıcı
Muhammed Çağrı Ağdaş
Muharrem Canlı
Murat Küfüdür
Mustafa Çağdaş
Necati Tosun
Nimet Mangan
Osman AYdın
Özlem Kut
Recep Bircan Durmuş
Sinan Erol
Talha Tayfur
Tevfik Şahin
Vedat Erkan

Yönetim Listesi Yedek

Erol Arik

Hüseyin Usta
Taner Öztürk
Ramazan Demir
İbrahim Işık
Ömer faruk Sevim
Yakup Taşova
Aşkın Korkut
Hüseyin Elden
Melek Sofu
Eda Yılmaz Demirtaş
İlyas Kaya
İsmail Onur Ateşmen  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki