AK Tuzla Seçim Zaferini Doyasıya Kutladı

Bu haber 775 kere okunmuş.25 Haziran 2018, Pazartesi - 14:16

Seçim kararı alınmasının ardından, Türkiye dün sandık başına gitti. Yüzde 90’ları bulan katılımın sağlandığı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, oyların % 52,6’sını alırken, Millet İttifakı Adayı Muharrem İnce oyların % 30,6’sını aldı. Bu sonuçların ardından Yeni Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Tuzla’da % 89,2 katılımın sağlandığı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde sandık başına giden 153,401 seçmenden 79,314’ünün (% 51,7) oyunu alan Recep Tayyip Erdoğan Tuzla’daki seçimlerin galibi olurken, Muharrem İnce ise 55,364 ( % 36,09) seçmenin oyunu aldı.

Yine Milletvekilliği Seçimlerinde Tuzla’da AK Parti oyların % 42,5’luk kısmını alırken, CHP % 25,40, HDP % 10,91, MHP % 10,24, İYİ Parti ise % 9 oranında oy aldı.

YSK’nın seçim yasağını kaldırmasının ardından oy oranlarının ekranlara yansımaya başlamasıyla birlikte ilçemiz Tuzla’da Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde 17 Mahalle’nin 11’inde kazanırken, Muharrem İnce ise 6 Mahallede seçimi kazandı.

Seçim sonuçlarının ekranlara düşmesiyle birlikte AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı önü bir anda bayram yerine döndü. AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı önünde toplanan binlerce Tuzlalı, seçim zaferini doyasıya kutladılar. Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı olmasının kesinleşmesiyle, İlçe Teşkilatı önünde halaylar ve horonlar ve Ankara havalarıyla coşan Tuzlalılar, ilçe önünde kurulan dev ekranlarda da seçim sonuçlarını takip ettiler.

Daha sonra AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gülten Durdu, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı ilçe önünde kurulan platforma çıkarak kutlamaya katılanlara eşlik ettiler.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı birer selamlama konuşması yaparak, seçim zaferinin ve Yeni Dönemin hayırlı olmasını temenni ettiler.

AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatı önünde toplanan binlerce Tuzlalı, gecenin geç saatlerine kadar süren eğlencelerle Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri zaferini kutladılar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki