AK Tuzla, Kartal Bölge Mahkemesi’ndeki FETÖ Ana Darbe Davasına Katıldı

Bu haber 804 kere okunmuş.17 Nisan 2018, Salı - 15:44

AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatı, bugün Kartal’daki Bölge Adliyesinde görülen FETÖ'nün darbe girişimi gecesi İstanbul'daki eylemlerden sorumlu tutulan 4  general, 7 albay, 2 yarbay ve 1 binbaşının yargılandığı "Ana Darbe Davası"na katıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak duruşma öncesi Adliye bahçesinde basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Bayram Şenocak, “Biz adaletimize ve hakimlerimize güveniyoruz” dedi  

Bugün Kartal Bölge Adliyesi’nde görülen FETÖ Ana Darbe Davasına AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Yönetimi, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, İstanbul Anadolu Yakası AK Parti İlçe Teşkilatları katıldılar.

Kartal’daki Bölge Adliyesinde görülen FETÖ Ana Darbe Davası öncesi basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Biz adaletimize ve hakimlerimize güveniyoruz. Öyle bir karar çıkmalı ki, bu karar vicdanların rahatlayacağı bir karar olmalıdır. Ana davanın karar günü, bu gelinen süreç içerisinde, bu hain FETÖ terörünün karar aşaması geldi. İnşallah bugün, 15 Temmuz akşamı yapılan saldırının da bu saldırıya kalkışanların da o gün 251 şehit ve binlerce gazimizin hesabının görüleceği gün olarak görüyoruz” dedi.  

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve beraberindekiler basın açıklamasının ardından "Ana Darbe Davası"na katıldılar.

FETÖ'nün İstanbul'daki "Ana Darbe" Davasının görülmesinin ardından, Mahkeme Heyeti tarafından açıklanan kararla; tutuklu sanıklardan eski Tümgeneral Fethi Alpay, eski Tuğgeneral Özkan Aydoğdu, eski Tuğgeneral Eyyüp Gürler, eski Kurmay Albay Ahmet Gümüş, eski Kurmay Albay Sadık Cebeci, eski Kurmay Albay Nabi Gazneli, eski Kurmay Albay Müslüm Kaya, eski Kurmay Yarbay Şakir Çınar,  eski Kurmay Yarbay Fatih Karakaya,  eski Kurmay Albay Mehmet Kapan, eski Kurmay Albay Ömer Faruk Özköse ve eski Kurmay Binbaşı Murat Yanık, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan bazıları ayrıca darbe girişimi gecesi İstanbul'da meydana gelen ölümlerden dolayı 87'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırıldı. Sanıklar, ayrıca çeşitli suçlardan çeşitli hapis cezalarına çarptırıldılar.

Dava sonrası AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak  basın açıklaması yaptı. Şenocak yaptığı açıklamasında, verilen kararla şehit yakınlarının, gazilerin ve Türk milletinin bir nebze olsun gönlünün rahatladığını söyledi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki