AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak Tuzla’da Postane ve Cami Sokak İftarına Katıldı

Bu haber 740 kere okunmuş.08 Haziran 2018, Cuma - 11:53

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Tuzla Belediyesi Postane ve Cami Mahallelerinde Sokak İftarına katıldı. İftara Postane ve Cami Mahalleleri’nde yaşayan vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Postane ve Cami Mahalleleri iftarına AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı ve Yönetimi, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve bu mahallelerde yaşayan vatandaşlar katıldı.

İftar öncesi masaları tek tek dolaşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, iftara katılan ailelerin çocuklarına oyuncak dağıttı.

Postane ve Cami Mahalleri Sokak İftarında bir konuşma yapan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak,  “ Ramazan Ayı birliğin, beraberliğin, mağfiretin, affın ayı. Kısacası İslam’ın 11 Ayının Sultanı olan Ayıdır. Rabbim tutmuş olduğunuz oruçları ve yapmış olduğunuz ibadetleriniz kabul etsin. İslamın 6 şartından biri Oruç ibadetidir. Tabi ki biz Oruç ibadetimizi yaparken, Ramazan ayı içerisinde 14-15-16 saat oruç tutuyoruz. Oruç ibadeti Ramazan ayı içerisine geldiği için Ramazan’ın maneviyatı artmaktadır. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemizde bu aydadır. 24 Haziran’da bir seçim sandığı önünüze gelecek, siz de bu seçim sandığına en değerli şekilde oylarınızı kullanacaksınız. Bizden yana oylarınızı kullanacaksınız” dedi.

İftarda bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Bugün Postane ve Cami Mahallerimizden iftarımıza icabet eden sevgili Tuzlalılara teşekkür ediyorum. 17 mahallemizde vermiş olduğumuz iftarlarımızda bizleri yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz bütün iftarlarda 120 bini bulan böylesine güzel tablolar gördüm. Tuzlamızı, İstanbul’un en ucunda olmasına rağmen, İstanbul’a cazibe merkezi olması ve Tuzla’da yaşamayı arzu eden insanların listesini oluşturmayı sürdürdük. Çok şükür birçok hizmet yaptık. Marinasından, Şelale Parkından, Sahil düzenlemesinden, Kültür Merkezlerimiz, Sosyal Tesislerimiz. Yapmış olduğumuz en önemli şeylerden bir tanesi Kent Konseyimizle birlik beraberliği oluşturduk. Hemşeri Derneklerimiz Platformu ile Tuzla’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı aynı çatı altında, birlik ve beraberlik içerisinde, Tuzla paydasında buluşturduk. Bütün bunları yaparken, sizlerin destek ve dualarını aldık. Allah hepinizden razı olsun. Biz burada birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Ramazan’ınızı tebrik ediyorum, bayramınızı şimdiden kutluyorum” dedi.

Postane ve Cami Mahalleri Sokak İftarında Tuzlalılarla bir araya gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, yaptığı konuşmada, “ Bu akşam çok güzel bir ortam var. Bizler Tuzla’da olmaktan dolayı memnunuz. Bizler bu güzel ortamı paylaşan tüm kardeşlerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Allah tutmuş olduğumuz oruçları kabul eylesin. Malum 24 Haziran’a giderken, buradaki tüm vatandaşlarımızın bilinçli bir şekilde oylarınızı kullanmanız noktasında özel talebimiz var. Bugüne kadar bu ülkenin gelişmesinde hamdolsun çok iyi işler yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte, sizlerin de desteğiyle 24 Haziran’dan sonra yine yapmaya devam edeceğiz. Biz bugüne kadar vermiş olduğunuz desteklere teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de vereceğiniz destekler için oylarınızı talep ediyoruz. 24 Haziran akşamı bu ülkenin kaderini değiştiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sizlerin desteğiyle yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı yapacağız İnşallah. Yine sizlerin desteğiyle istikrarın devam edebilmesi için aynı şekilde güçlü Meclisimizi oluşturacağız” dedi.

İftar programının ardından kendisiyle resim çekilmek isteyen Tuzlalıları kırmayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak daha sonra beraberindeki heyetle Akşam Namazını Sultan 1. Ahmet Camii’nde kıldı.

Daha sonra Bankalar Caddesi’ndeki irtibat bürosunu ziyaret eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, burada çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak son olarak Tuzla Sahilde bulunan AK Parti Seçim Standını ziyaret etti. Burada standı ziyaret eden Tuzlalılarla da sohbet eden Bayram Şenocak, son olarak toplu resim çekiminin ardından Tuzla’dan ayrıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki