AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuğba Arslanoğlu Karakaya ve Yönetimi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla ilçemizde bulunan otizmli bireylere ve Tuzla’da bulunan Otizmli öğrencilerin bulunduğu bir eğitim kurumunu ziyaretlerde bulundular.

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi.

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuğba Arslanoğlu Karakaya ve Yönetimi de “Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla Tuzla’da bulunan Otizmli bireyleri ve ailelerini ziyaret ettiler. Tuğba başkan ve yönetimi Tuzla’da bulunan otizmli bireylerin eğitim aldığı özel bir eğitim kurumunu da ziyaret ederek bilgiler aldılar.

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Tuğba Arslanoğlu Karakaya “Dünya Otizm Farkındalık Günü” ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, “ AK Kadın Tuzla Yönetimi olarak, “Dünya Otizm Farkındalık Günü” kapsamında ailelerimizi ve bir spor kulübümüzü ziyaret ettik. Mesai arkadaşlarımızı tebrik edip özel öğrencilerimizle özel çalışmalar gerçekleştirdik. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayat paylaşınca çok daha güzel” dedi.