4. Sokak Oyunları Olimpiyatları, Eğlenceli Yarışmalarla Başladı

Bu haber 1121 kere okunmuş.08 Nisan 2019, Pazartesi - 11:23

Tuzla Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği 4. Sokak Oyunları Olimpiyatları, Mevlana İlkokulu’nda başladı. 24 ilkokulda başlayan düzenlenen olimpiyatlar renkli görüntülere sahne oluyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın çocukları unutulmaya yüz tutan ve kültürümüzden izler taşıyan sokak oyunları ile tanıştırmak için düzenlediği Sokak Oyunları Olimpiyatları, 24 ilkokuldan onlarca öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Sokak Oyunları Olimpiyatları’nda yakan top, dokuz taş, mendil kapmaca, top sektirme, ebe tura, misket, sek sek, sandalye kapmaca, tavşan kaç ve ip atlama gibi birbirinden güzel sokak oyunları okullarda Tuzlalı çocuklarla buluşuyor. Olimpiyatlar Tuzlalı çocuklara neşeli saatler yaşatıyor.
Tuzla Belediyesi 4. Sokak Oyunları Olimpiyatları’nda finale kalan takımlar, 23 Nisan 2019 Salı günü Türkiye’nin en fonksiyonel parkı olan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda dereceye girmek için yarışacak. Dereceye giren takımlar Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından ödüllendirilecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki