AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı her yıl geleneksel olarak düzenlediği yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı teşkilat iftarlarını bu yıl da Şelale Park’ta gerçekleştirdi.

Geleneksel AK Parti İftarına AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Yönetimi, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları Teşkilatı, Gençlik Kolları Teşkilatı ve binlerce AK Partili katıldı.

Hep birlikte açılan iftarların ardından AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak bir konuşma yaptı. Suat Durak, “ Milli ve manevi değerlerine sahip çıkmış, istiklal ve istikbalin mührünün bekçiliğini yapan değerli teşkilat mensuplarımızla iftarda bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Mübarek bir ay içerisindeyiz. Yine bir sefer içerisindeyiz. Rabbim bize bugüne kadar tüm seferlerden zaferle dönmeyi nasip etti. İnşallah 23 Haziran’da da hep birlikte bir zafere koşacağız. Cumhurbaşkanımızın birden bir söz isteği vardı. Biz Cumhurbaşkanımıza söz verdik. İnşallah Tuzla’da % 55’i görmemiz ve 80 bin oy almamız lazım. Ben ilçe başkanı olarak sizin adınıza bu sözü verdim. İnanıyorum ki teşkilatlarımız yüzümüzü kara çıkarmayacak, gece gündüz demeden çalışarak 80 bin oyu alacağız” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Teşkilat İftarında bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Ramazanınızı tebrik ediyorum. Ramazan Bayramından sonra 23 Haziran’da Tuzla’dan bir Büyükşehir Belediye Başkanı çıkartmak için hep birlikte çalışacağız. Ben özellikle Tuzla’da İstanbul’un 1,5’u diye söylüyorum. 100 liralık yatırımın 1,5’u. Ama eğer ki, Büyükşehir Belediye Başkanımız Tuzla’dan içimizden biri Binali Yıldırım seçildiği takdirde onu 2,5’a, 3,5’a çıkartıp yatırım miktarını da Tuzla’da artıracak olan % 55 için hep birlikte söz veriyoruz. Rabbim bu mübarek aydan en iyi şekilde yararlanmamızı sağlasın. Şunu çok iyi biliyorum. En büyük hakem halktır. Halkı da en iyi tanıyan AK Parti’dir. Hep birlikte 23 Haziran’a kadar gece gündüz çalışacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, iftarda bir selamlama konuşması yaptı. İsmet Uçma, “ Bir şehrin seçimiyle bütün dünya bu kadar ilgilenmemiştir. Sizlerde dikkat ediyorsunuzdur. Bu seçim, sıradan bir Belediye Başkanlığı seçimi değildir. Bu seçimin kaybedilmesi, münkirleri cesaretlendirecek, müminleri üzecektir. Ama bu seçimin kazanılması müminlerin kalbini ferahlatacak, münkirlerin de kalbini daraltacaktır. 23 Haziran’a kadar gece gündüz çalışarak, bu seçimden zaferle ayrılacağız” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak iftar programında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapmış olduğu istişareden bahsederken her İlçe için hedef koyduklarını belirtti. Özellikle Tuzla’nın ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Şenocak konuşmalarına şöyle devam etti; “ Büyükşehir Başkan Adayımız bu İlçede ikamet ediyor, bunun için Tuzla’nın yapması gereken 23 Haziran’da Binali Yıldırım demek. Sizin burada vereceğiniz güç, vereceğiniz ses vereceğiniz oylar ve katkılar çok önemlidir, bizim de sizin için yapmamız gereken ise gece gündür çalışmak ve terlerimizi akıtmak” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı iftarın ardından kendisiyle resim çekilmek isteyen partilileri kırmadı ve tek tek resim çekildi.